Херсонський міський суд наклав арешт на судно Медведчука

За клопотаннями прокуратури автономії накладено арешт на українське судно-порушник порядку в’їзду/виїзду з/на окупований півострів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратура АР Крим та міста Севастополя у Fecbook.

За клопотанням прокуратури автономії та СУ ГУ СБУ в АР Крим, Херсонським міським судом накладено арешт на українське судно «РОМАНС 1», яке порушило порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів. Екіпаж вказаного судна після окупації півострова, достовірно знаючи, що з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, у жовтні 2017 року здійснив незаконний захід до закритих портів «Ялта» та «Севастополя».

Нагадаємо, що прокуратура АР Крим та міста Севастополя здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду (ч.ч. 1, 2, 3 ст. 332-1, ст. 291, ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110-2 КК України).

Заходження суден до закритих морських портів на території окупованого півострова кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.