ККУ повинен містити статті зі спеціальним складом злочину щодо неналежного надання медичної допомоги: НААУ

НААУ направила до робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України зауваження та пропозиції до проєкту Кримінального кодексу України у контексті охорони здоров’я (станом на 30.01.2023).

Правовий аналіз здійснено Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Доцільність внесення змін до проєкту Кримінального кодексу України у контексті охорони здоров’я прокоментувала д. ю. н., професор, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Ірина Сенюта: «Професійна спільнота занепокоєна відсутністю спеціального складу злочину щодо неналежного надання медичної допомоги, адже кваліфікація протиправних дій медичних працівників на підставі загальних статей призведе до проблем у правозастосуванні та латентності злочинів. Незрозумілою є позиція законотворця, чому є спеціальні статті щодо, приміром, штучного переривання вагітності, проте немає окремої статті за неналежне чи невиконання професійних обов’язків медиком, дії якого при смерті пацієнта слід буде кваліфікувати за статтею вбивство з необережності, що з огляду на тривале існування ст. 140 КК України, видається невиправданим, а також породить суспільний резонанс у медичній спільноті. Вважаємо за необхідне повернути спеціальний склад злочину до Кодексу, що і було в попередній редакції проєкту».

З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.