КМУ необхідно врегулювати ситуацію зі ставками податку на землю: адвокат Ганган

Про це повідомив В’ячеслав Ганган, адвокат передає obozrevatel.com

«Кабінету міністрів слід врегулювати питання розробки методології розрахунку процентної ставки, розробити єдиний уніфікований підхід», — зазначає Ганган.

Він зазначає, що уряд має визначити критерії, від яких будуть відштовхуватися місцеві ради. Наприклад, від площі земельної ділянки, від її розташування — в центрі або на околиці.

«Підприємцю важливо мати можливість заздалегідь розуміти, на яку суму він може розраховувати, а не чекати рішення місцевої ради. Підкреслю, саме місцеві ради вирішують, як будуть платитися податки до місцевих бюджетів. Але ставки податку на землю визначено Податковим кодексом, тому буде логічно, якщо уряд затвердить методологію розрахунку. Інакше продовжиться те, що ми маємо зараз: судові процеси, неоднакова судова практика і повна анархія в сфері земельних відносин», — пояснює адвокат.

За словами В’ячеслава Гангана, підприємці, які беруть землю в оренду у місцевих рад, повинні платити щорічний податок до місцевого бюджету. Ставку податку в кожному конкретному випадку встановлюють місцеві ради, її розмір становить від 3% до 12% від грошово-нормативної оцінки вартості земельної ділянки.

«Встановлюється ця ставка для кожного підприємця індивідуально. Кабінет міністрів не створив єдиного підходу на нормативному рівні, а місцеві ради цим користуються. Припустимо, мова йде про столичний ринок, і нормативно-грошова оцінка ділянки становить 1,5 млн грн. Київрада вирішує, за якою ставкою буде платити орендар — 3%, 4%, 5%, або 12%. Розкид від 45 до 180 тис. грн. Критеріїв немає, заздалегідь розрахувати, який розмір земельного податку доведеться платити, неможливо», — наголошує адвокат.

Таким чином, ситуація, що склалася, тягне за собою корупційний і економічний ризики.Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях України площа посівів складає 1,5 млн гектарів.