Колишня суддя ЄСПЛ Юдківська заявила, що українські суди та органи слідства зловживають із обранням запобіжного заходу та незаконним триманням під вартою

Ганни Юдківської – партнер EQUITY Law Firm, суддя Європейського Суду із прав людини у 2010-2022рр., віцеголова Робочої групи ООН з питань свавільних затримань, віцепрезидент Європейської спільноти міжнародного права заявила, що українські суди та органи слідства зловживають із обранням запобіжного заходу та незаконним триманням під вартою.

Про це пише УНН.

“Я була суддею від України в ЄСПЛ протягом 12 років. Скарги від наших громадян надходили в принципі по всіх статтях Європейської Конвенції, але звичайно там були такі чемпіони серед статей Конвенції, такі як 5 стаття – незаконне тримання під вартою – на превеликий жаль органи слідства зловживають. І суди відповідно зловживають із обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, зазначила Юдківська.

Також, колишня суддя Європейського суду з прав людини зазначила, які ще порушення фіксуються у рішеннях ЄСПЛ в контексті України.

“Дуже багато скарг на порушення права на справедливий суд, і в кримінальних процесах і в цивільних процесах, багато скарг на порушення 1 статті 1 протоколу права власності… 8 стаття Конвенції – право на повагу до приватного життя.

Знизилася кількість скарг – це дуже позитивно – щодо 3 статті, катування на людське поводження, не можна сказати що їх зовсім немає, але прекрасно, що їхня кількість суттєво знизилася. Це стосується і як катувань, як таких – слідчими органами, майже немає таких скарг, і умов тримання під вартою. Знизилася кількість скарг на тривалість судового розгляду

Але те що видається сьогодні, що лежить на поверхні – ну якщо ми виносимо за дужки ситуацію пов’язану із війною, ситуацію яка триває з 14 року, якщо ми про це не говоримо, про наслідки воєнних дій, то чемпіоном є ситуація із свавільним затриманням і незаконним триманням під вартою”, констатувала Юдківська.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.