Колишній адвокат кампанії Гілларі Клінтон буде судитися проти прокурора епохи Трампа Джона Дарема

У середу федеральний суддя заявив, що колишній адвокат кампанії Гілларі Клінтон постане перед судом наприкінці весни 2022 року за звинуваченнями, висунутими спеціальним прокурором часів Трампа, який брав участь у розслідуванні щодо Росії.

Про це пише INSIDER.

Майклу Сассманну, колишньому партнеру фірми Perkins Coie, висунули звинувачення у тому, що він збрехав ФБР під час зустрічі 2016 року про можливі зв’язки між Росією та Дональдом Трампом.

Прокурори, які працюють зі спеціальним прокурором Джоном Даремом, стверджували, що Сассманн збрехав головному адвокату ФБР, що він не зустрічався з ним від імені жодного клієнта. Сассманн заперечив свою заяву тодішньому генеральному юрисконсульту ФБР Джеймсу Бейкеру і не визнав себе винним за звинуваченням у неправдивих заявах.

На судовому засіданні в середу суддя Крістофер Купер заявив, що очікує розпочати судове засідання з середини травня до початку червня. Купер, призначений у 2014 році до федерального суду першої інстанції у Вашингтоні, округ Колумбія, сказав, що він призначить конкретну дату після консультації з посадовими особами суду щодо питань планування, пов’язаних із заходами соціального дистанціювання та іншими заходами, вжитими у відповідь на пандемію коронавірусу.

Команда Дарема запропонувала розпочати судовий розгляд 25 липня, а адвокати Сассманна вимагали дату майже на три місяці раніше: 2 травня. У середу обидві сторони заявили, що очікують, що судовий процес триватиме близько двох тижнів.

«Я, звичайно, розумію бажання підсудного покінчити з цим і жити далі — виграти, програти чи внічию», — сказав Купер.

Обвинувальний акт проти Сассманна і майбутній судовий процес є одними з перших публічних ознак діяльності в рамках розслідування. Напередодні виборів 2020 року тодішній президент Дональд Трамп неодноразово посилався на розслідування Дарема і висловлював розчарування тим, що воно не вплинуло на розслідування щодо Росії.

Навіть після відходу з посади Трамп запитав: “Де Дарем? Він жива людина, ще дихає?”

Тодішній генеральний прокурор Вільям Барр призначив Дарема спеціальним радником у жовтні 2020 року. Дарем, який обіймав посаду прокурора США в Коннектикуті під час адміністрації Трампа, пішов з цієї посади в лютому, але залишався спеціальним радником протягом перших місяців роботи адміністрації Байдена. .

Бізнес Трампа та Альфа-Банк

На зустрічі з Бейкером у 2016 році Сассманн передав висновок дослідників з кібербезпеки, які вважали, що дивні інтернет-дані показують прихований зв’язок між серверами, пов’язаними з Trump Organization, і Альфа-банком, пов’язаною з Кремлем фінансовою установою.

Команда Дарема стверджувала, що Сассманн представляв і кампанію Клінтон, і технологічного керівника. Але Сассманн через своїх адвокатів заявив, що представляв лише технологічного керівника на зустрічі 2016 року.

У судовій заяві в понеділок адвокати Сассманна розкрили нещодавно передані їм докази, які, здається, допоможуть його захисту. Докази включають записи двох інтерв’ю з Бейкером у Міністерстві юстиції, в яких він по-різному згадував важливий момент його розмови з Сассманном у вересні 2016 року.

У липні 2019 року в інтерв’ю Бейкер нагадав, що Сассманн звернувся до нього з інформацією, «яка, за його словами, пов’язана з дивними взаємодіями». До доказів також було включено резюме, підготовлене командою Дарема з інтерв’ю Бейкера в липні 2020 року. Згідно з цим звітом, Бейкер сказав, що питання про те, чи представляв Сассманн клієнта, ніколи не піднімалося на зустрічі 2016 року. Бейкер сказав, що він просто припустив, що Сассманн не передавав дані Альфа-банку від імені клієнта.

Нещодавно оприлюднені докази “лише підкреслюють безпідставний і безпрецедентний характер цього обвинувачення і важливість негайного призначення дати судового розгляду, щоб пан Сассманн міг якнайшвидше виправдати себе”, – заявили адвокати Сассманна в судовій заяві.

Юридичні експерти раніше вказували на недоліки в обвинуваченні Дарема проти Сассманна, а саме на те, що справа оберталася навколо спогадів одного свідка: Бейкера. У 2018 році на допиті в комітеті з юридичних питань Палати представників Бейкер засвідчив, що не може пригадати частини своєї зустрічі з Сассманном у 2016 році.

У 27-сторінковому обвинувальному акті експерти з права бачили деталі справи, які виходять за межі необхідного для висунення неправдивих звинувачень. Процесуальний документ, на думку експертів, нагадує так званий «мовний обвинувальний акт», покликаний сплести політичну розповідь про те, що демократи намагалися вплинути на Трампа в 2016 році.