Колишній суддя Чаус подав апеляційну скаргу, в якій просить замінити 10 років тюрми на 2 роки виправних робіт

Суддя-доповідач Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , перевіривши апеляційні скарги прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 , захисників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 на вирок Вищого антикорупційного суду від 14.06.2023 у кримінальному провадженні № 52016000000000073 від 14.03.2016 по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Вироком Вищого антикорупційного суду від 14 червня 2023 року ОСОБА_6 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та призначено йому покарання у виді десяти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посаду судді, судді Конституційного Суду України, Голови, заступника Голови, члена, інспектора Вищої ради правосуддя, посадової особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голови, заступника Голови, члена, інспектора Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадової особи секретаріату цієї Комісії, посадової особи Державної судової адміністрації України, присяжного строком на три роки та з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

На вказаний вирок прокурор подав апеляційну скаргу, просить його змінити в частині визнання доказів недопустимими внаслідок провокації та недоведеності обвинувачення.

У спільній апеляційній скарзі захисники ОСОБА_3 та ОСОБА_4 просять вирок скасувати та закрити кримінальне провадження у зв`язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості ОСОБА_6 в суді і вичерпанням можливості їх отримати. Повторно дослідити письмові матеріали кримінального провадження.

Обвинувачений в апеляційній скарзі просить вирок змінити, перекваліфікувати його дії з ч.4 на ч.1 ст.368 КК України. Повторно дослідити обставини, встановлені під час кримінального провадження.

         Апеляційні скарги подані через Вищий антикорупційний суд, відповідають вимогам ст.396 КПК України, підстав для залишення їх без руху, повернення або відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.

За наведених обставин апеляційне провадження за апеляційними скаргами підлягає відкриттю.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.401 КПК України суддя-доповідач протягом десяти днів після відкриття апеляційного провадження за скаргою на ухвалу суду першої інстанції надсилає копії ухвали про відкриття апеляційного провадження учасникам судового провадження разом з копіями апеляційних скарг, інформацією про їхні права та обов`язки і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу.

Керуючись статтями 396, 398, 401КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами прокурора, захисників та обвинуваченого на вирок Вищого антикорупційного суду від 14.06.2023 у кримінальному провадженні № 52016000000000073 від 14.03.2016 по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.

Надіслати учасникам судового провадження копії ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копіями апеляційних скарг, інформацією про їх права та обов`язки.

Встановити строк до 10 серпня 2023 року включно, протягом якого учасники судового провадження можуть подати заперечення на апеляційні скарги.

Ухвала оскарженню не підлягає.