Комісія з питань правової реформи при Президентові України розгляне пропозиції від НААУ щодо Плану дій з реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя

Комісія з питань правової реформи при Президентові України готова розглянути пропозиції від Національної асоціації адвокатів України щодо змісту Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки в частині удосконалення адвокатури.

На цьому наголосив Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат, Голова Комітету ВР Сергій Іонушас під час позачергового засідання Ради адвокатів України, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Він зазначив, що фінальний проект Плану дій з реалізації Стратегії розвитку в системі правосуддя ще не затверджений і наразі обговорюється.

«З деякими положеннями, про які кажуть в адвокатурі і які надало Міністерство юстиції, мені особисто важко погодитись, але фінальна редакція плану буде обговорюватись у відповідній підгрупі, до складу якої входить Голова профільного комітету ВР Андрій Костін. Впевнений, що ми зможемо вийти на збалансований варіант плану дій, що дозволить адвокатурі еволюційним шляхом вдосконалитись», – підкреслив Сергій Іонушас.

Голова Комісії наголосив, що зміни в адвокатурі, в тому числі і зміст законопроектів, мають відбуватись поступовим шляхом, а не кардинальним, як пропонується Міністерством юстиції. І саме такий підхід буде пріоритетним у плані дій з реалізації Стратегії, запевнив Сергій Іонушас.

Наразі також подані декілька законопроектів народних депутатів, які стосуються посилення гарантій адвокатської діяльності у кримінальному процесуальному законодавстві. «З деякими підходами можна погодитись, але з деякими я особисто не погоджуюсь. До обговорення, зокрема, повинна бути поставлена підслідність, відповідно до 216 КПК України, стосовно злочинів, вчинених адвокатами щодо права на зайняття адвокатської діяльності, у яких вона не зупинена. Законопроектом, який поданий, пропонується сформувати підслідність таким чином, щоб ці злочини на етапі досудового розслідування здійснювало ДБР», – повідомив він.

Сергій Іонушас закликав адвокатуру брати активну участь в обговоренні цих та інших законопроектів, які можуть бути включені до Плану дій з реалізації Стратегії.

«Я буду чекати від всіх зацікавлених осіб з боку адвокатури пропозицій до Плану дій щодо вдосконалення інституту адвокатури. Вважаю, що наша співпраця може бути гарним прикладом для інших конституційних інститутів з точки зору реформування, як то прокуратури, так і судової гілки влади», – вважає він.

Сергій Іонушас подякував адвокатській спільноті за активну співпрацю з Комісією при Президентові України та зазначив, що «з усіх органів правосуддя, регламентованих в Конституції України, саме адвокатура виконує свої функції найбільш досконало».

Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.