Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності матиме спеціальний доступ до Єдиного реєстру адвокатів України

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ матиме спеціальний доступ до особистих даних адвокатів в ЄРАУ.

Таке рішення ухвалила Рада адвокатів України на своєму онлайн засідання 22 серпня 2022 року, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

З пропозицію відкрити доступ до персональних даних про адвокатів в ЄРАУ, а саме номерів телефонів, звернувся Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимир Клочков.

Необхідність мати доступ до контактних даних адвокатів він обґрунтував тим, що згідно із рішенням РАУ від 28 січня 2022 року Комітет має забезпечити присутність представників свого Комітету у разі проведення у адвокатів обшуків чи оглядів житла. Проте такої можливості у членів Комітету немає, адже з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну персональні дані адвокатів, які публікуються у профілі адвокатів в ЄРАУ, стали закритими для публічного доступу на період запровадження воєнного стану.

«У нас існує проблема, коли члени нашого Комітету приїжджають на обшук, а сповістити адвоката про нього немає як – немає номерів телефонів. Відкривати помешкання без присутності адвоката ми не можемо, адже ми не розуміємо, що є адвокатською таємницею, а що ні. Тому прошу членів РАУ відкрити контактні дані для можливості зв’язатися з адвокатом і запросити його на місце проведення обшуку або хоча б повідомити про те, що цей обшук буде відбуватись», – звернувся до членів РАУ Володимир Клочков.

Нагадаємо, з 2 березня 2022 року інформація про адреси, мобільні телефони, фотографії, соцмережі, розміщені в Єдиному реєстрі адвокатів України, була закрита з метою захисту адвокатів в період оголошеного воєнного стану.

На минулому засіданні РАУ 1 серпня 2022 року РАУ поновила відображення в ЄРАУ частини даних про адвоката, а саме публічне відображення інформації у профайлі адвоката про призупинення\зупинення адвокатської діяльності, а також відомості про наявність дисциплінарних рішень щодо адвоката.