Конкурсантка на зайняття вакантної посади судді КСУ знає як відсторонити голову КСУ

Голова КСУ Олександр Тупицький може бути відсторонений з посади судді, згідно з кримінально-процесуальним Кодексом України.

Про це заявила Ольга Совгиря, народна депутатка від “Слуги народу”, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права в ефірі каналу “Україна 24“.

“Кримінальним процесуальним кодексом передбачена можливість про відсторонення від виконання обов’язків. Там говориться, що якщо президент призначає певну особу, то він має право відсторонити її за поданням прокурора. Я зараз чую деякі коментарі про відсторонення, що нібито це не передбачено в законі про Конституційний суд, тому це не може застосовуватися.

Але я маю іншу думку, тому що діяльність КСУ регулюється не тільки Конституцією і законом про Конституційний суд. І якщо в законі про КСУ така процедура не передбачена, це не означає, що на його суддів не поширюються інші закони. На них поширюється дія Кримінального процесуального кодексу, тому ця норма абсолютно спокійно може бути застосована”, — сказала Совгиря.