Костін заявив, що представники судової системи маніпулюють в питаннях участі іноземців в роботі конституційних органів

Участь іноземних представників у роботі Етичної комісії не означає втрати незалежності судової системи, вважає голова комітету Верховної Ради з питань правової політики та представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Андрій Костін.

Про це повідомляє Інтерфакс-України.

“Багато представників судової системи говорять, що участь іноземних представників у роботі Етичної комісії є замахом на незалежність судової системи. Але, висловлюючись м’яко, це можна розцінювати як перебільшення, а суворіше – як маніпуляцію. Відповідно до обох законів (ВРП та ВККС – ІФ), остаточне рішення з правом вибору ухвалюватиме орган державної влади або органи, прямо передбачені Конституцією”, – сказав Костін в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він навів приклад щодо конкурсу на вакантні посади до Вищої ради правосуддя.

“Етична рада, в якій у наших міжнародних експертів є переважне право голосу, може відібрати, наприклад, чотирьох кандидатів на дві вакансії до ВРП. І наразі такий конкурс якраз оголошений апаратом Верховної Ради. Проте, остаточне рішення ухвалюватиме український парламент”, – зазначив Костін.

За його словами, парламент має право не підтримувати кандидатів, рекомендованих Етичною радою, якщо народних депутатів не влаштує їхній рівень.