Мінливість позицій ВС зумовлює нестабільність судової системи: адвокат Анаїт Арустамян

Ситуація, коли правові позиції Верховного Суду у рішеннях по однорідних правовідносинах суперечать одна одній, негативно впливає на діяльність адвоката.

Таку думку висловила адвокат з податкових і господарських спорів, з досвідом роботи понад 20 років, голова Ревізійної комісії Ради адвокатів Вінницької області Анаїт Арустамян в інтерв’ю, підготовленому в рамках відеопроекту «Адвокат-Бренд».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Саме постійна мінливість позицій Верховного Суду та відступи від своїх же власних правових висновків зумовлюють нестабільність та непередбачуваність судової системи. Це те, про що нам завжди каже Європейський суд: що закон має бути передбачуваний. І, як на мене, це дуже негативно впливає на роботу адвоката», – сказала А.Арустамян.

Вона зазначила, що внаслідок цього практикуючий адвокат не може коректно побудувати захисну лінію та окреслити своєму клієнту перспективу, адже протягом затяжного розгляду справи у суді в будь-який момент позиція вищої судової інстанції може бути змінена.

Нагадаємо, згідно Закону «Про судоустрій та статус суддів» визначено основні завдання діяльності Верховного Суду як найвищого органу у системі судоустрою України, а саме: забезпечення сталості та єдності судової практики. https://www.youtube.com/embed/g0dzD3LLLL4?si=tO_0a7rJ-0gX-baH

Інтерв’ю підготовлено за сприяння НААУ та Ради адвокатів Вінницької області у рамках одного з напрямів діяльності Молодіжного комітету НААУ – UNBA NextGen – тяглості поколінь.

Це перше інтерв’ю після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в рамках відеопроекту «Адвокат-Бренд». Загалом подібні бесіди з корифеями адвокатури всієї України про реалії їхнього професійного шляху виходили регулярно на Ютуб-каналі UNBA NextGen.

Автором програми та інтерв’юєром є заступниця голови Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen, адвокат, кандидат юридичних наук Жанна Грушко.