КПК України варто доповнити положеннями щодо особливостей проведення процесуальних дії в адвокатів: суддя Крет

Відбулося засідання робочої групи в межах регіонального проєкту «Зміцнення професії адвоката відповідно до європейських стандартів», що фінансується Європейським Союзом та Радою Європи в межах Партнерства із забезпечення ефективного управління (PGG).

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Учасники заходу обговорили, зокрема, питання про розробку плану дій для України щодо впровадження або вдосконалення механізмів, які забезпечують ефективний захист адвокатів.

У ході висловлення пропозицій, які стосувалися дотримання прав адвокатів під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, суддя Великої Палати Верховного Суду Галина Крет звернула увагу на таке.

«Додаткові гарантії проведення обшуку в житлі, іншому володінні адвоката, приміщенні, де він здійснює свою професійну діяльність, передбачені в Законі України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. КПК України не містить окремих норм щодо таких особливостей. Однак часто представники органів досудового розслідування, проводячи обшук, керуються загальними положеннями проведення обшуку, закріпленими в КПК України, ігноруючи приписи Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”», – сказала суддя ВП ВС.

З огляду на це, на думку Галини Крет, КПК України варто доповнити положеннями щодо особливостей проведення згаданої процесуальної дії в адвокатів. Спікерка також акцентувала на питанні дотримання гарантій адвокатської діяльності за відсутності представника ради адвокатів регіону під час проведення обшуку в адвоката.