Кропивницький апеляційний суд та Шевченківський райсуд Києва призначили розгляд справ стосовно Червінського на один й той же час

Кропивницький апеляційний суд переніс розгляд апеляційної скарги адвоката Андрія Йосипова про продовження строку тримання під вартою розвідника Романа Червінського.

Захисник надіслав клопотання, в якому аргументував, що адвокати не змогли приїхати на засідання, оскільки цього дня у Шевченківському районному суді Києва розпочали підготовче засідання в іншій кримінальній справі за обвинуваченням Романа Червінського у шахрайстві.

Про це повідомляє Суспільне.

Два місяці Роман Червінський перебуває у слідчому ізоляторі Кропивницького. На засіданні прийшов під конвоєм. Розглядати мали апеляційну скаргу на ухвалу Кіровоградського районного суду від 6 червня. Тоді Червінському продовжили запобіжний захід тримання під вартою.

Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко сказала, що захисники надали клопотання відкласти розгляд апеляції. В обвинуваченого запитала: “Чи можемо ми сьогодні розглядати апеляцію без захисника?”.

“Присутність мого захисника обов’язкова. Я не розумію, як ви погоджували з захисниками дату призначення засідання? Як вони знали, що у них сьогодні у Києві засідання на 12 годину, і в мене даний дозвіл на відеоконференцію?”, – відповів Роман Червінський.

Під час засідання прокурор Ярослав Гаврищук повідомив, що у Шевченківському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Червінського у шахрайстві групою осіб на суму 100 тисяч доларів. За даними слідства, в липні 2020 року підозрюваний, видаючи себе за впливового посадовця Державної фіскальної служби України, спільно з іншими людьми намагався заволодіти грошима підприємця в сумі 100 тисяч доларів США. Зокрема обіцяв розв’язати питання щодо повернення бізнесмену затриманої партії тютюнових виробів.

Роман Червінський вважає справу про шахрайство політично вмотивованою: “Переконаний вона сфальсифікована. Вона лежала у суді два роки. Потім, коли у сторони обвинувачення не вийшло зробити з мене дезертира, вони взяли ту стару справу, служба безпеки винесла експертний висновок і на одному цьому документі вони зробили цю справу тільки для того, щоб утримувати мене під вартою. Щоби було нібито імітовано два провадження”.

Розгляд апеляції Кропивницький суд відклав на іншу дату, яку узгодять з захисниками.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.