Кропивницький апеляційний суд розглядав скаргу захисту Червінського на продовження арешту: дебати за тиждень

30 квітня Кропивницький апеляційний суд розглядав скаргу адвокатів Романа Червінського на продовження обвинуваченому арешту. Під час засідання адвокати заявили про порушення, вчинені прокурором. 

Про це повідомляє Гречка.

Захисники Романа Червінського подали апеляційну скаргу щодо утримання обвинуваченого під вартою. Скаргу розглянула колегія суддів Кропивницького апеляційного суду – Петро Ремез, Віринея Кабанова та Руслан Бондарчук. 

Першим клопотанням захисників Романа Червінського було щодо того, щоб обвинуваченому дозволили сидіти поруч із ними, а не у скляному «акваріумі». Це клопотання судді задовольнили. 

«Ми заявляємо про відвід прокурора Віктора Кобця за позапроцесуальну маніпуляцію, за злочин. Я написав заяву до правоохоронних органів про внесення у підозру недостовірних даних», – оголосив адвокат Костянтин Глоба. 

Адвокатка Людмила Куса додала, що прокурор погодив автоматичне продовження арешту 19 квітня, не забезпечивши обвинуваченому права на захист. 

«Рішення про продовження арешту погодили без обвинуваченого, без захисників, проте з прокурором», – сказала вона. 

У відповідь прокурор виступив проти такого клопотання про відвід і заявив, що заяви про злочин є необґрунтованими і маніпулятивними. 

«Жодних доведених фактів впливу прокурора на свідків стороною захисту не надано. Заява про продовження арешту реєструвалася зранку 19 квітня, перед засіданням», – заявив Віктор Кобець. 

Після короткої наради колегія суддів відхилила клопотання про відвід прокурора. 

Сторона захисту клопотала про перенесення засідання. 

«У справі заявлені 17 потерпілих, тому наголошую, що їх потрібно викликати до суду і заслухати. Інакше це грубе порушення процесу», – підкреслив адвокат Червінського Андрій Йосипов. 

Підсудний Роман Червінський підтримав позицію свого захисту і додав, що у суді мають заслухати показання ще двох свідків, один з яких є працівником СБУ. 

«Співробітник СБУ є ключовим свідком, адже він керував операцією з вербування російського пілота. Він був безпосереднім керівником пана Червінського під час операції. У нас є протоколи допиту, проведеного адвокатами», – додав Костянтин Глоба. 

Прокурор Віктор Кобець вказав, що апеляційна скарга стосується ухвали Кіровоградського районного суду від 19 квітня про автоматичне продовження арешту обвинуваченому, а не всієї справи по суті. 

«Тому прошу відмовити у клопотанні про виклик потерпілих і продовжити засідання», – сказав він.

Суд у задоволенні клопотання адвокатів відмовив. 

Після адвокати оголосили клопотання про відвід колегії суддів, аргументуючи це упередженістю. 

«Те, що ви відхилили клопотання про заслухання показань свідків, потерпілих, не побачили упередженість прокурора – це все свідчить про вашу упередженість у цій справі», – сказав адвокат Віктор Василюк. 

По короткій нараді головуючий суддя Петро Ремез зачитав рішення колегії: «відмовити у клопотанні про відведення колегії суддів».

А ось клопотання адвокатів про долучення до справи матеріалів судді задовольнили. Йдеться про докази, зібрані стороною захисту щодо його невинності і необґрунтованості підозри та обвинувального акту. 

Роман Червінський зачитав список міських, селищних і сільських рад, які зробили офіційні заяви про його підтримку. Серед них, наприклад, депутати Ужгородської, Одеської, Уманської міських рад.

Через п’ять годин розгляду клопотань колегія Кропивницького апеляційного суду перейшла до розгляду скарги по суті. 

Людмила Куса попросила дослідити на відповідному етапі розгляду до справи відеозапис судового засідання, яке було 19 квітня у Кіровоградському районному суді. 

«На відео видно, що судді до нарадчої кімнати не видалялися, рішення не оголошували. В журналі судового засідання ж є невідповідності», – сказала адвокатка. 

Судді були готові переходити до дебатів, та адвокат Романа Червінського Костянтин Глоба подав клопотання про перенесення засідання на іншу дату. 

«Мій клієнт має право на ефективний захист, а я вже 12 годин працюю. Мого підзахисного ще не годували», – сказав він. 

Інші адвокати обвинуваченого підтримали це клопотання. 

«Виступ під час дебатів у нас займе точно не 5 чи 10 хвилин. Тому позиція кожного з захисників буде десь по годині-півтори», – додав Андрій Йосипов. 

Врешті, близько восьмої години вечора, судді задовольнили клопотання: судові дебати перенесли приблизно на тиждень. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.