Адвокат Йосипов, який захищає Червінського, припустив, що рішення про продовження арешту ухвалене суддею під тиском

Шевченківський районний суд міста Києва продовжив на 15 діб тримання під вартою розвідника Романа Червінського, обвинуваченого в перевищенні повноважень під час спроби викрадення російського літака

Про це повідомляє Еспресо.

Адвокат, який захищає Романа Червінського, Андрій Йосипов припустив, що рішення про продовження арешту ухвалене суддею під тиском з боку виконавчої влади.

“Ухвалення сьогоднішнього рішення про продовження строку тримання під вартою лише на 15 днів – це своєрідний внутрішній компроміс слідчої судді між розумінням того, наскільки недолуге клопотання прокурора про продовження тримання під вартою, і тиском виконавчої влади на судову владу”, – сказав Йосипов.

Адвокат також припустив, що далі прокурор проситиме продовжити арешт Червінського в суді Кропивницького.

“Я розумію, що протягом цих 15 днів буде призначене перше підготовче засідання в суді міста Кропивницького, на якому прокурор також буде вчергове ставити питання про продовження строку тримання під вартою”, – сказав Йосипов.

Крім того, адвокат Червінського заявив про маніпуляції щодо вибору судді для розгляду запобіжного заходу.

“Я впевнений, що слідчий суддя в ухвалі не пропише багато з речей, про які ми сьогодні говорили і які ми сьогодні заявляли, зокрема маніпуляції з автоматизованим розподілом, “ручний” вибір слідчої судді і т. д. Слідчий суддя про це не напише в ухвалі, але я впевнений, що це вплинуло на ухвалення рішення слідчим суддею саме про той срок, який суддя визначив”, – додав Йосипов.

Адвокат Червінського Костянтин Глоба зазначив, що сторона захисту вже пів року домагається належного медичного обстеження звинуваченого, а також додав, що був вимушений подати скаргу до Європейського суду з прав людини щодо стану здоров’я і медичного обстеження свого підзахисного.

“Минулого тижня ми вимушені були, адже вичерпали усі алгоритми національного захисту, і сторона захисту звернулася до Європейського суду саме в частині надання медичної допомоги Роману Червінському. Фактично, сьогоднішнє рішення національного суду є дублюючим, але не відміняє той факт, що дійсно дана обставина є, вона важлива і необхідно забезпечити Роману належну медичну допомогу”, – сказав Глоба.

Першу комунікацію від Європейського суду адвокати сподіваються отримати наступного тижня. 

“Було застосоване правило 39 Протоколу невідкладності розгляду, тому чекаємо негайної реакції”, – додав адвокат Йосипов.

Захисники також сподіваються, що в найближчі два тижні справу призначать до розгляду в Кіровоградському райсуді, де має бути винесене остаточне рішення щодо винуватості Романа Червінського. Проте у суді в Кропивницькому підійматимуть питання про зміну підсудності.

“Кіровоградський суд є неналежним судом, ми подаємо відповідне подання і клопотання до Верховного суду про зміну підсудності у цьому провадженні, тому що маємо глибоке переконання в тому, що виходячи з того, що прописане в обвинувальному акті, Кіровоградський районний суд не в праві розглядати цей обвинувальний акт відносно Романа. Таким судом може бути або Печерський, або Шевченківський”, – пояснив адвокат Йосипов.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.