26 листопада, Кропивницький апеляційний суд випустив з-під варти підозрюваного у смертельній аварії, в якій загинули водій і пасажир легковика – обидва військові.
Про це повідомляє Точка доступу.
Апеляцію розглядала колегія суддів: головуючий – Роман Широкоряд, двоє інших – Валерій Драний, Людмила Ткаченко. На судове засідання підозрюваний не з’явився, він знав, що воно відбудеться, а його інтереси в суді захищав один із двох адвокатів Дмитро Ільчук. Він просив суд відпустити свого підзахисного під домашній арешт з 23:00 до 06:00, оскільки чоловік працює у сільськогосподарській компанії, а ця сфера, за словами захисника, нині допомагає наповнювати держбюджет, що є важливим під час війни. Надав суду витяг з наказу Мінекономіки про бронювання підозрюваного як військовозобов’язаного.
Це є доказом того, що, оскільки він заброньований, не має наміру виїжджати за межі кордону. Його закордонний паспорт він передав нам, захисникам. Спільно з дружиною вони виховують шістьох дітей, – зазначив Дмитро Ільчук. Додав, що у компанії чоловік працює 16 років. Після ДТП його не звільнили з роботи, а перевели з посади водія на посаду слюсаря. Особистого авто у чоловіка немає, тож немає ризиків, що він може вчинити ще одну ДТП.
Одна з трьох суддів Людмила Ткаченко поставила уточнюючі питання адвокату. Далі – мовою оригіналу.
Суддя Людмила Ткаченко. Якісь відшкодування, якась допомога з боку підозрюваного на адресу потерпілих зроблено?
Адвокат підозрюваного Дмитро Ільчук. Ваша честь, не зроблено. Але в суді першої інстанції, коли, скажімо так, була змога поспілкуватись з потерпілими, дружина підзахисного взяла контакти, але для того, щоб мати змогу відшкодовувати, потрібно працювати і він згоден на це, але перебуває у місцях позбавлення волі.
Суддя Людмила Ткаченко. Коли його взяли під варту?
Адвокат Дмитро Ільчук. 4 листопада.
Суддя Людмила Ткаченко. Коли відбулась подія (ДТП)?
Адвокат Дмитро Ільчук. У травні.
Суддя Людмила Ткаченко. З травня по листопад можна було хоч якось надати допомогу потерпілим?
Адвокат Дмитро Ільчук. Тоді подавалось стороною захисту клопотання, щоб ознайомитись і отримати певні відомості, але в даному випадку, щоб не піддавати небезпеці самого підзахисного…
Суддя Людмила Ткаченко. Є пошта.
Адвокат Дмитро Ільчук. Я вас розумію, але не було здійснено…
Прокурор Микола Вдовіченко наполягав на тому, що підозрюваного треба лишити під вартою без можливості внесення застави, оскільки ДТП сталася вдень, була хороша видимість, а водій “КАМАЗу” виїхав з другорядної дороги, не надавши перевагу авто, яке їхало головною дорогою, внаслідок чого сталася смертельна аварія.
Є невідворотні наслідки – смерть двох осіб.
Суддя Роман Широкоряд уточнив у прокурора щодо того, чому водію “КАМАЗу” не оголошували підозру протягом п’яти місяців від дня, коли сталась аварія. Микола Вдовіченко відповів, що протягом цього часу тривали слідчий експеримент і експертизи. До моменту оголошення підозри чоловік проходив у справі свідком.
Після отримання висновку експертизи йому відразу оголосили підозру.
Військовий Ян Косяк загинув у віці 26-ти років. Він з родиною втратили будинок у Харківській області через військову агресію росіян, розповів адвокат мами загиблого Яна Косяка Зухри Олексій Пільгуй.
На момент вторгнення Ян мав право не йти в армію, але пішов добровольцем. Воював, 8 місяців був в полоні. Після полону повернувся на фронт, отримав бойове поранення, а після лікування і реабілітації хотів знову повернутись у військо, але загинув під колесами автомобіля.
Адвокат вважає, що підозрюваний уникає відповідальності. Зокрема, тому що спочатку водій “КАМАЗа” показував на місці ДТП, як їхав, свій маршрут і момент зіткнення з легковиком, а згодом за клопотанням адвокатів, призначили ще одну експертизу, у висновках якої вказано, що водій вантажівки не мав технічної можливості уникнути ДТП, а винуватими у аварії є загиблі.
Така зміна позиції свідчить про намагання ухилитись від відповідальності. До того ж, в первинних показах він зазначав, що на час ДТП він виконував трудові обов’язки компанії, в якій працює. Після того, як йому оголосили підозру, він змінив покази і сказав, що виписав собі “КАМАЗ” і віз декілька тонн води, щоб полити свій город.
Зміна показів, на думку захисника, свідчить, про намагання підозрюваного убезпечити роботодавця від уникнення цивільно-правової відповідальності.
У підсумку, колегія суддів ухвалила рішення про призначення підозрюваному запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з 18:00 до 06:00. Рішення не підлягає оскарженню. Точка доступу продовжуватиме стежити за судовим перебігом подій у цій справі.Бездротовий інтернет
Обставини смертельної ДТП: 19 травня нинішнього року на перехресті дороги Олександрія – Жовті Води в Олександрійському районі орієнтовно о 19:00 сталася ДТП за участю вантажівки “КАМАЗ” і легковика Volkswagen. Внаслідок ДТП водій і пасажир останнього загинули на місці.
За фактом аварії справу розслідують за частиною 3 статті 286 – “Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб”. Якщо провину підозрюваного доведуть, його можуть ув’язнити на строк від п’яти до десяти років і позбавити права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
Ян Косяк після повернення з полону повернувся на військову службу.
Під час обрання запобіжного заходу підозрюваному у Ленінському райсуді в Кропивницькому, мама загиблого Яна Косяка Зухра розповіла, що коли розпочалась повномасштабна війна, їхня родина жила у Харківській області, в селищі Козача Лопань. Російські військові окупували його 3 березня 2022 року. Сину Зухри Яну вдалось виїхати з окупації.
Він відразу пішов до свого викладача з інституту, який викладав на військовій кафедрі, коли Ян навчався, щоб той допоміг потрапити в ЗСУ.
Ян служив у спецпідрозділі ГУР “Кракен”. Воював у селі Стариця поблизу Вовчанська на Харківщині. Там отримав поранення і росіяни взяли його в полон.
Його обміняли 31 грудня 2022 року. Він пройшов лікування і реабілітацію, і, не дивлячись на мої сльози і вмовляння лишитись вдома, знову пішов воювати.
Довгий час він не зізнавався мамі, що хоче повернутись на службу, каже вона.
Мій син мав вищу освіту, був музикантом. Всі, хто його знав, відгукуються про нього добре. Я виховала хорошу людину, а хтось отак убив його і тепер хоче уникнути покарання… З цим дуже тяжко жити…
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.