Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвокатів Коломойського про скасування застави 3,9 мільярдів гривень

Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвокатів Ігоря Коломойського про скасування застави 3,9 мільярдів гривень, якого підозрюють за трьома статтями: шахрайство, відмивання грошей та заволодіння коштами «ПриватБанку».

За інформацією Суспільного, адвокати спочатку звернулися до суду з клопотанням, щоб Коломойському дозволили перебувати поряд з адвокатами, а не в скляному боксі. Суд це клопотання задовольнив.

Суддя заявила, що громадянство Ігоря Коломойського було припинено від 17 липня 2022 року. Обвинувачений відповів, що міграційна служба про це його не повідомляла. Натомість він визнав, що має паспорти Кіпру та Ізраїлю.

Прокурори додали, що у Коломойського, окрім внутрішнього паспорта громадянина Ізраїлю, є й закордонний. Про це свідчать документи посольства Ізраїлю в Україні.

За даними прокурорів, якщо суд пом’якшить Коломойському запобіжний захід, який не передбачатиме тримання під вартою, є ризики його переховування від слідства на території Кіпру та Ізраїлю.

«Якщо сторона обвинувачення звернеться з відповідним запитом по міжнародну правову допомогу до вказаних країн для видачі Ігоря Валерійовича, то Європейська конвенція про допомогу в кримінальних справах містить застереження щодо Республіки Кіпр, в якій говориться, що уряд Республіки Кіпр залишає за собою право відмовити у передачі своїх громадян. Існує реальний ризик того, що Ігор Валерійович, перебуваючи на території даної країни, не буде виданий взагалі для кримінального переслідування на території України», — заявив прокурор.

Адвокати, які захищають Коломойського, наполягають, що їхній підзахисний не планує переховувати від слідства впливати на свідків чи перешкоджати слідству.

«З 2015 року він перебуває в Україні і нікуди не виїздив, має міцні соціальні зв’язки, дружина поруч перебуває, має активну громадянську позицію в допомозі нашим Збройним силам. Тому казати, що людина буде перешкоджати, якимось чином схиляти слідство на свою сторону, на мою думку, є недоречним. Ми зацікавлені в тому, щоб не перешкоджати, сприяти, з’являтися», — зазначив адвокат Коломойського Олександр Лисак.