Центральний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу ПриватБанку про скасування судової заборони на повернення 245 АЗС

Центральний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу державного ПриватБанку про скасування судової заборони на повернення 245 АЗС, якими досі користуються компанії колишніх власників.

Про це повідомляє Приватбанк.

Майже три роки ПриватБанк був обмежений у розпорядженні 245 АЗС, які були поставлені на баланс банку до його націоналізації у 2016-му і одразу передані у лізинг, а потім у суборенду. Лізингоотримувачі вже заборгували державному банку понад 10 млрд гривень.

“Весь цей час суди забороняли державному банку отримати контроль над своїм майном. Сторонні особи продовжували користуватися АЗС та отримувати прибутки. За цей час банк  недоотримав понад 10 млрд гривень лізингових платежів та не мав змогу продати АЗС. Суборендарів багато, вони майже щороку змінювались. Позивачів у таких справах, як правило, більше 50, вони постійно створюють причини, з яких судове засідання навіть не могло відбутися. Тому ми вітаємо сьогоднішнє судове рішення, яким знято усі заборони та поновлено право ПриватБанку на розпорядження власним майном”, – сказав адвокат ПриватБанку.

За його словами, ця історія тягнеться вже шість років. Ще у 2016 році перед націоналізацією ПриватБанк поставив собі на баланс 248 АЗС шляхом звернення стягнення на предмети іпотеки, на виконання вимог НБУ. А саме ПриватБанк, як і інші банки, мав покращити якість забезпечення за кредитами та відповідно якість кредитного портфелю.