Луспеник рекомендував авторам касаційних скарг насамперед оцінити перспективи оскарження, а потім готувати якісну, мотивовану та обґрунтовану скаргу

Секретар Пленуму Верховного Суду, секретар Першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі ВС Дмитро Луспеник прочитав лекцію для працівників системи з надання безоплатної правової допомоги, адвокатів та юристів на тему «Касаційні фільтри у цивільних справах: судове правотлумачення та правозастосування».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Дмитро Луспеник роз’яснив необхідність у певних випадках подолання запроваджених законодавцем (а не Верховним Судом) дворівневих фільтрів касаційного оскарження (малозначної справи і підстав касаційного оскарження), на що дуже часто автори касаційних скарг не звертають уваги. Тому лектор рекомендував авторам касаційних скарг насамперед оцінити перспективи касаційного оскарження, а потім готувати якісну, мотивовану та обґрунтовану касаційну скаргу або відзив у разі наявності підстав для закриття касаційного провадження.

На думку лектора, застосування касаційних фільтрів ще на стадії відкриття касаційного провадження, без наявності матеріалів справи, з доволі складним механізмом оцінки норм права та обставин конкретної справи, є доволі сумнівним задумом законодавця. Однак суд зобов’язаний його виконувати, хоча мав би це робити лише при попередньому розгляді справи, після відкриття касаційного провадження.