Майже 200 судів повідомили ВРП про припинення повідомлення сторін про розгляд справ через брак коштів

Наразі ситуація з фінансуванням поточних видатків на забезпечення здійснення правосуддя є критичною – із судів надходять повідомлення про відсутність коштів на надсилання повісток і рішень. Про це сказав Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час обговорення проєкту Держбюджету на 2021 рік на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Андрій Овсієнко зауважив, що Конституційний Суд України неодноразово наголошував, що скасування чи зміна законом про Держбюджет обсягу прав і гарантій чи законодавчого регулювання, передбаченого у спеціальних законах, суперечить статті 6, частині другій статті 19, статті 130 Конституції України.

Голова ВРП вкотре наголосив, що суддівська винагорода є однією з конституційних гарантій незалежності суддів. Він також звернув увагу на потребу належного фінансування оплати праці працівників апаратів судів: «Правосуддя здійснюється судами, де працюють працівники апаратів, яких наразі налічується близько 25 тисяч осіб. Забезпечення належних умов фінансування оплати праці для них є не менш пріоритетним, ніж фінансування винагороди суддів».

У свою чергу, заступник Голови ВРП Олексій Маловацький зауважив, що будь-які законодавчі ініціативи прогресивного характеру за відсутності належного рівня фінансування судової системи не дадуть жодних результатів.

За його словами, до ВРП звернулося близько 200 судів із листами про припинення повідомлення сторін про розгляд справ через брак коштів на поштові відправлення. Олексій Маловацький зазначив, що проблема планування видатків є системною і підходити до її вирішення треба комплексно, а не ситуативно перерозподіляючи кошти.