Міжнародна асоціація адвокатів підтримує прагнення юридичної спільноти України до справедливості

Незважаючи на воєнні дії, які тривають, для української адвокатури час не зупинився. Як показала нещодавня поїздка виконавчого директора Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА) до Києва, юридична спільнота країни продовжує відстоювати права громадян, поки війська борються з російською агресією на передовій.

IBA підтримує юридичну спільноту України з початку вторгнення. Коли країна вступила в сьомий місяць війни, з 5 по 10 вересня, Марк Елліс, виконавчий директор IBA, зустрівся з високопоставленими урядовцями, представниками юридичної спільноти та неурядовими організаціями в Україні.

Потрясіння для юридичної професії від початку війни були колосальними, зазначає Валентин Гвоздій, заступник Голови Національної асоціації адвокатів України (НААУ), який зустрівся з Марком Еллісом у Києві.

“З перших днів війни ми робили все можливе, щоб наші члени могли працювати навіть під час воєнного стану”, — розповів Гвоздій.

«Було дійсно складно забезпечити надання послуг у регіонах, де бойові дії були досить активними і люди потребували захисту».

Країна продовжує стикатися зі значними юридичними та судовими проблемами. Введення воєнного стану призвело до необхідності внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, а понад 130 судів були змушені змінити територіальну підсудність через триваючі бойові дії.

Ці події, на додаток до неминучих небезпек, з якими стикаються громадяни, зробили підтримку адвокатської професії в країні ще більш важливою, каже Валентин Гвоздій.

«З 24 лютого ми стали сміливішими», — каже заступник Голови НААУ. «На жаль, ми втратили тисячі наших громадян. Це агресивна війна, і з кожним днем ​​все гірше і гірше. Ось чому нам дуже потрібна моральна підтримка».

процес ускладнюється через важкість притягнення когось до відповідальності за злочин агресії. “IBA” може відіграти свою роль, залучивши власний досвід і погляди на цей дуже унікальний злочин

МАРК ЕЛЛІС, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ АДВОКАТІВ

Опитування, проведене у квітні свідчить про те, що близько 30 відсотків юридичних фірм повністю припинили свою діяльність на початку війни, але 70 відсотків поєднували юридичну діяльність із волонтерською діяльністю для підтримки військових на передовій. або тих громад, які постраждали від війни.

Заступник Голови Національної асоціації адвокатів Валентин Гвоздій сподівається організувати фонди для навчання адвокатів, які були змушені залишити країну. «Дуже важливо допомогти їм інтегруватися в професійне суспільство та заробити трохи грошей», — каже він. «Ми чекаємо, коли вони повернуться в Україну, але поки нам потрібно підтримувати наших адвокатів. Неважливо, де вони – в Маріуполі чи в Лондоні – всі вони живуть у важкі часи».

Виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів Марк Елліс повідомив, що IBA повністю підтримує як юридичну спільноту, так і прагнення всієї країни до справедливості. «Це є головним напрямком для України, і її лідери непохитні в тому, що Росія — особливо такі особи, як пан Путін — мають бути притягнуті до відповідальності за злочин агресії», — каже він. «Процес ускладнюється через важкість притягнення когось до відповідальності за злочин агресії. IBA може зіграти певну роль, залучивши власний досвід і погляди на цей унікальний злочин».

Марк Елліс добре знайомий із постконфліктним правосуддям, оскільки він брав участь у створені Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії та брав активну участь у роботі Високого трибуналу щодо Іраку. Однак, він зазначає, що необхідно мати присутність IBA на місці, під час конфлікту, який все ще залишається дуже активним. «Важливим є бути там особисто, мати можливість виступити проти війни та проти звірств, які чиняться», — каже він.

Елліс каже, що поїздка також дала йому можливість на власні очі побачити спустошення в Україні. «Хоча протягом свого професійного життя я, звичайно, бачив звірства та брав участь у забезпеченні притягнення тих, хто їх скоює, до відповідальності, це була перша можливість побачити на власні очі, як наш проект «eyeWitness to Atrocities» може допомогти в притягненні до відповідальності тих, хто вчинив ці звірства», — каже він.

На сьогодні в додаток eyeWitness завантажено понад 20 000 зображень і відео з України – це найбільша кількість доказів, які додаток «eyeWitness to Atrocities» отримував за будь-який конфлікт.

Ruth Green, IBA Multimedia Journalis