Опитування показує, що співробітники американської фірми Kirkland & Ellis покидають робочі місця в середньому близько 23:30.
Про це пише Financial Times.
Юристи працюють дедалі довше в умовах попиту з боку клієнтів приватного капіталу, зокрема, за свіжими даними, які показують, що молодші юристи американської фірми Kirkland & Ellis працюють в середньому близько до 23:30.
Згідно з даними Legal Cheek, робочі дні стажерів і молодших співробітників за минулий рік подовжилися, при цьому багато хто з провідних американських фірм у Лондоні працювали в середньому після 22:00.
2500 юристів, опитаних цього року, повідомили, що середній час завершення роботи: 23:28 в Кіркленді, 22:51 в Ropes & Grey і 22:17 в американській юридичній фірмі Weil, Gotshal & Manges.
Згідно з даними Legal Cheek, співробітники Кіркленда повідомили про те, що в середньому минулого року це час був – 21:46.
Ці збільшені робочі години збігаються з зоряним періодом у таких фірмах, як Kirkland, найприбутковішій юридичній фірмі у світі. За даними GlobalData, компанія надала консультації щодо 58 угод на суму 19 мільярдів доларів у період з першого по третій квартал 2021 року. Слідом за нею слідує юридична фірма Latham & Watkins.
Але високий попит на юристів спричинив проблему вигорання серед фірм, які втрачають молодих талантів та платять все більші і більші суми, щоб утримати персонал. Трудові контракти для нових кваліфікованих юристів у Лондоні перевищили 147 000 фунтів стерлінгів, наприклад, у таких фірмах, як Goodwin Procter.
Але юристи кажуть, що довгі робочі години не є такою великою проблемою, як втрачені вихідні та святкові дні, або неможливість робити перерви, особливо у випадку юристів, орієнтованих на угоди, які затиснені жорсткими строками та передбачають великі транзакції.
Один із партнерів Кіркленда, який побажав залишитися анонімним, заявив: «Більшість практик мають певну циклічність, тому під час пандемії такі групи, як реструктуризація, працювали . . . але фірма найняла рекордну кількість працівників, щоб витримати цей наплив».
«Неможливість робити день-два перерви» і «перспектива працювати від угоди до угоди» без перерви були факторами ризику вигорання, сказав він. У звичайні часи «якщо ви працюєте над угодою, ви можете очікувати, що працюватимете дуже пізно, а потім, коли ви закриєте цю угоду, зможете взяти відгул».
У своєму опитуванні щодо вигорання юристів, опублікованому у вересні, благодійна організація LawCare, яка підтримує психічне благополуччя в юридичній професії, виявила, що високе навантаження, довгий робочий час і недолік сну були факторами, які сприяли стресу та тривожності серед юристів. Було виявлено, що майже 70% юристів, які взяли участь у дослідженні, мали психічні розлади протягом попередніх 12 місяців.
У коментарі Financial Times Елізабет Риммер, виконавчий директор LawCare, сказала: «Ефективний нагляд і управління молодшим персоналом дуже важливі для збереження їхнього психічного благополуччя, і це має включати моніторинг їх робочого часу та робочого навантаження».
Щоб боротися з надмірною роботою, такі фірми, як англійські філії Slaughter і May, експериментували з гнучкими моделями, які дозволяли юристам робити перерви між угодами або скорочувати робочий час.
Чарлі Геффен, колишній корпоративний голова американської юридичної фірми Gibson Dunn, сказав: «На даний момент ринок гарячий, і юридичні фірми зазвичай не налаштовані на такий рівень діяльності. Але це не триватиме вічно”.
«Є багато прикладів подібних періодів, наприклад, до світової фінансової кризи та краху доткомів . . . Пізні ночі завжди були ознакою великих угод».