Ми пройшли чималий і складний шлях під час становлення адвокатури, здобули конституційний статус і нашу законну незалежність, рухаємось далі системно і послідовно: Лідія Ізовітова

Голова НААУ Лідія Ізовітова нагадала історію становлення організації, яка розпочалась з ухвалення 2012 року профільного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та окреслила проблемні питання, які стосуються розвитку адвокатури, в тому числі, в період дії воєнного стану.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«За 10 років існування НААУ на нашу незалежність зазіхали тричі і кожного разу завдяки єднанню та чіткій позиції адвокатів ці спроби не вдалось втілити у життя», – наголосила у своєму виступі Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України 17 листопада 2022 року.

Голос адвокатури двічі було почуто українським Парламентом, в результаті чого законопроєкти №9055 та №1013, які мали на меті обмеження незалежності та повноважень адвокатів – не були ухвалені.

«Ми пройшли чималий і складний шлях під час становлення адвокатури, здобули конституційний статус і нашу законну незалежність, рухаємось далі системно і послідовно», – підкреслила Голова НААУ, РАУ.

Сьогодні перед адвокатською спільнотою стоїть ще один виклик – спроба невідомої групи осіб реформувати адвокатуру за проєктом Плану відновлення України, розробленого робочою групою «Юстиція» при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни. При чому, у НААУ виникли сумніви щодо самого існування цієї робочої групи, адже й досі Міністерство юстиції України, Кабінет Міністрів України, Офіс реформ та Національна рада з відновлення України від наслідків війни не надали інформації про її склад.

«Хто намагається нас реформувати? Вони ховають свої обличчя, ховають свої імена, а це значить, що ми сильні і вони нас бояться», – наголосила Лідія Ізовітова.