Митрополита Кіровоградської єпархії УПЦ МП засуджено за розпалювання міжрелігійної ворожнечі

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Кіровоградської обласної прокуратури засуджено колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) та його секретаря.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Їх визнано винними у порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 161 КК України).

Засудженим призначено покарання – по 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки. Також заборонено упродовж року займати посади керівників релігійних управлінь та єпархій.

Прокурори у суді довели, що митрополит та його секретар публічно схвалювали захоплення території України, розпалювали міжрелігійну ворожнечу в регіоні на користь країни-агресора. За їх вказівкою у церквах прихожанам роздавали ворожу пропагандистську літературу, надруковану в типографіях рф.

Під час санкціонованих обшуків на території єпархії виявлено значну кількість проросійських друкованих матеріалів і інших документів, які засвідчували протиправну діяльність.

При призначенні покарання суд врахував визнання вини представниками духовенства та співпрацю зі слідством.

Досудове розслідування – СБУ.