На росії до складу кваліфікаційних комісій адвокатури входять представники Мінюсту рф та судової спільноти, які розглядають справи в закритому режимі

Днями в Адвокатській палаті Санкт-Петербурга мала розглядатися справа віце-президента цієї ж палати Юрія Новолодського. Деякі колеги Юрія Михайловича вважали, що він не вартий звання адвоката.

Про це пише Новая Газета.

— Згідно зі Статутом Адвокатської палати всі подібні справи за умовчанням розглядаються в закритому режимі, — пояснив адвокат Новолодського Олександр Мелешко. — А тому я не можу докладно розповісти про заяви: мене звинуватить у порушенні адвокатської етики. Ми подали клопотання, щоб розгляд справи відбувався у відкритому режимі, нам приховувати нічого. Але керівництво палати не хоче “виносити сміття з хати”.

Подібні справи для кваліфікаційної комісії, до якої, крім адвокатів, входять представники Міністерства юстиції та суддівської спільноти, — не рідкість. Але вперше подібна справа ініціюється щодо такого заслуженого адвоката.

— Один із віце-президентів адвокатської палати, наче співробітник центру «Е», переглянув інтернет-ресурси і насмикнув висловлювання, які вважав дискредитацією та фейками про адвокатуру, — розповів адвокат Новолодського Мелешко. — Причому в хід пішли не лише інтерв’ю та коментарі Юрія Михайловича різним ЗМІ, а й його вірші.

Заявниця вважала, що сатирична поема «Оповідь про царя Євгена» дискредитує не лише Адвокатську палату Петербурга, а й взагалі адвокатську діяльність.

Довідково: Юрій Михайлович Новолодський, 28 березня йому виповнилось 72 роки, має стаж адвокатської роботи 47 років. Очолює Балтійську колегію адвокатів імені Анатолія Собчака. Є віце-президентом Адвокатської палати Петербурга. В адвокатурі з 1976 року. 1992 року очолював Управління юстиції в пітерському уряді Собчака. Був депутатом Законодавчих зборів Петербурга 1-го скликання (1994-1998 рр.). Член “Англійського клубу”. Лауреат Національної премії в галузі адвокатської діяльності та адвокатури у номінації «За честь та гідність».