Представники адвокатської спільноти України на засіданні Комісії з питань адвокатури International Bar Association розповіли про професійні проблеми, з якими стикаються захисники під час війни

Представники адвокатської спільноти України отримали можливість розповісти колегам з багатьох країн світу про ті професійні проблеми, з якими стикаються захисники під час війни.

У Парижі відбулося засідання Комісії з питань адвокатури – Bar Issues Commission – Міжнародної асоціації адвокатів – International Bar Association, в ході якого учасники дослідили методи вдосконалення комунікації між адвокатськими спілками та юридичними товариствами, а також ключові резолюції та заяви IBA.

Голова комісії BIC Кен Мерфі у своєму виступі наголосив на важливості підтримання верховенства права на глобальному рівні, зокрема в умовах сучасних викликів.

Такі виклики у діяльності адвокатів в Україні озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Він доніс до членів комісії інформацію про ситуацію з правами адвокатів в умовах війни. Окремо акцентував увагу на тому, як важливо забезпечувати право на захист кожному громадянину України, навіть якщо це вимагає від адвокатів працювати на окупованих територіях. Також Валентин Гвоздій засудив спроби оголошувати таких адвокатів колаборантами та розповів про відповідну заяву Ради адвокатів України, ухвалену на останньому засіданні органу адвокатського самоврядування.

Нагадаємо, Міжнародна асоціація юристів була заснована 75 років тому. Сьогодні вона  об’єднує близько 80 тис. юристів з більшості провідних світових юридичних фірм і близько 190 асоціацій адвокатів і юридичних товариств з понад 170 країн світу.

Комісія BIC активно підтримує інтереси організацій-членів IBA, що представляють адвокатські асоціації, юридичні товариства та інші аналогічні органи з усього світу. Їх діяльність включає організацію заходів для обговорення питань, що впливають на глобальний юридичний професійний світ, створення робочих груп, що розробляють ресурси для адвокатських асоціацій та ін.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.