Директор International Bar Association зустрівся із представниками Національної асоціації адвокатів України

Виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів – International Bar Association, IBA Марк Елліс в ході свого офіційного візиту до України провів робочу зустріч із представниками Національної асоціації адвокатів України.

Зустріч проходила сьогодні, 30 серпня, в офісі НААУ (Київ, вул. Борисоглібська, 3). З високим гостем спілкувалося керівництво Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, секретаріату НААУ та Ради адвокатів м.Києва.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Зокрема, керівник секретаріату НААУ Вадим Красник відзначив системну підтримку, яка надається проектам НААУ з боку IBA. Зокрема, він згадав забезпечення органів адвокатського самоврядування засобами безперебійного живлення та створення на їхній основі у радах адвокатів регіонів пунктів незламності. «Очікується, що цього року зима буде так само тяжкою, тож отримані нами прилади ще раз стануть технічною основою безперебійної роботи інституту адвокатури», – сказав керівник секретаріату НААУ.

Також він подякував за допомогу, надану міжнародною спільнотою юристів за лінією роботи опікунської ради та передав матеріали Звіту про благодійну допомогу українським адвокатам за період з лютого 2022 року по серпень 2023 року (готується до оприлюднення найближчим часом).

Голова ВКДКА Сергій Вилков розповів про заходи, які були вжиті задля організації роботи кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури в умовах війни. «Сьогодні кваліфікаційні та дисциплінарні палати органів адвокатського самоврядування працюють у штатному режимі. Ми забезпечили під час воєнного стану як відкритий доступ до професії адвоката, так і дотримання високих стандартів діяльності через справедливі і відкриті дисциплінарні процедури, – зазначив він. – Окремої уваги заслуговує напрям роботи із оцифрування масиву інформації, що зберігається з часів функціонування ВККА при Кабміні та діяльності адвокатури за законом 1992 року. Тут не можна не відзначити суттєву роль IBA у створенні необхідних технічних умов. Це збереження історії нашої адвокатури від загроз воєнного часу, це підтвердження стажу роботи, це забезпечення гарантій діяльності».

Марк Елліс у свою чергу запевнив у підтримці ініціатив Національної асоціації адвокатів України, особливо тих, що пов’язані з наданням допомоги колегам під час війни. Він сказав, що дуже цінує позицію НААУ в цьому питанні, відзначивши, що далеко не в усіх адвокатурах інших країн спостерігається подібна відкритість.

Наприкінці зустрічі виконавчому директору IBA продемонстрували малюнки дітей адвокатів, представлених в рамках конкурсу «Перемога дитячих сердець». Високий гість висловив захоплення експозицією, тож йому запропонували обрати один з них на згадку про візит до Києва. Марк Елліс обрав твір восьмирічного Даниіла Свіжого із промовистою назвою «Так хочеться мирного неба». Юрист пообіцяв, що повісить малюнок у своєму кабінеті, як символ війни в Україні, а також написав лист-подяку юному художнику.

Міжнародна асоціація юристів (IBA) — авторитетна організація, яка об’єднує юристів-практиків, асоціації адвокатів і юридичні товариства по всьому світі. Вона була заснована у 1947 році. На даний час IBA має в своєму складі більш ніж 80 тисяч індивідуальних юристів і 200 асоціацій адвокатів і юридичних товариств. Штаб-квартира IBA знаходиться в Лондоні.

М.Елліс відвідує НААУ втретє. Перші два візити були у серпні 2022 року та у лютому 2023 року.