У нас доволі професійний інститут адвокатури загалом і доволі професійні адвокати як представники зокрема – перший заступник керівника Апарату ВС Бабанли

Як в умовах воєнного стану забезпечити збереження інституту адвокатури, його незалежність, професіоналізм та етичність адвокатів, а також удосконалити існуючі стандарти та процедури у контексті євроінтеграції та сучасних викликів?

З цих питань дискутували адвокати, представники судової влади, судові експерти на батл-румі «Подальше вдосконалення діяльності адвокатури України відповідно до найкращих світових та європейських стандартів», що проходив у Києві в рамках  Міжнародного форуму адвокатів.

Про це повідомляє ЗіБ.

Перший заступник керівника Апарату Верховного Суду Расім Бабанли відзначив роль адвокатури у правосудді. «Ми знаємо наскільки велика роль правничої допомоги відводиться у Конвенції. Ми знаємо якими є ключові позиції Європейського суду з прав людини щодо ролі адвокатів, щодо ефективної правничої допомоги», – відзначив він. На думку представника судової влади, все це може бути реалізовано тоді, коли інституційна побудова адвокатури відповідає вимогам, які забезпечують, аби до числа адвокатів належали високопрофесійні, доброчесні, етично налаштовані фахівці.

Також Р.Бабанли оцінив якість вітчизняного інституту адвокатури «Україні насправді для того, щоб євроінтегруватись у цій сфері не так і багато потрібно змінювати, – переконаний він. – Потрібно радше точково вдосконалювати, ніж ламати і будувати все заново. Тому що, на мій суб’єктивний погляд, у нас доволі професійний інститут адвокатури загалом і доволі професійні адвокати як представники зокрема».

Багато вимог на сьогодні дискутується про включення в дорожню карту – щодо транспарентності системи адвокатури, – зауважив перший заступник керівника Апарату ВС. Йдеться про відкритість входження в професію. Мають бути відкриті вимоги, умови і централізований конкурс. Не можуть різні регіони продукувати свої вимоги до адвокатів. І це логічно для унітарної держави. Те саме, на переконання Р.Бабанли,  стосується дисциплінарних процедур.

«Ми розуміємо, що робота адвокатів може багато кому не подобатись. І зрештою адвокат може зазнавати негативного впливу як учасник системи правосуддя. Розуміємо, що інколи комусь бути вигідно, щоб адвокат не мав повної свободи в цих діях. І тут зрозуміло, що інститут дисциплінарної відповідальності також може використовуватись щодо впливу на адвокатів. Так само, до речі, як і на суддів, – пояснив представник ВС. – І тому тут має бути транспарентність, має бути довіра до цього процесу».

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.