На росії хочуть криміналізувати отримання адвокатських гонорарів

“Ризики кримінального переслідування за нібито завищений гонорар посилені”, – резолюція комісії Ради Федеральної палати адвокатів рф на XI всеросійському з’їзді адвокатів 20 квітня.

Найрезонанснішим і водночас сумним прикладом цього тренду, на думку керуючого партнера адвокатської контори «Бородін та Партнери», віце-президента Міжнародної Спілки адвокатів Сергія Бородіна, є «Справа Аерофлоту». У ньому в результаті оцінки вищезгаданих категорій на світ з’явився обвинувальний вирок щодо адвокатів із призначенням реальних термінів позбавлення волі.

Про це повідомляє Комерсант.

– За версією слідства та суду, при визначенні розміру винагороди за юридичну допомогу, що надається, повинні застосовуватися такі детермінанти, як «доцільність», «завищення», «простота справи» та «середньоринкова вартість». Іншими словами, якщо вартість надання юридичної допомоги вища за ринок, у штаті довірителя є юристи і справа, за якою залучається адвокат, є «простою», то кваліфікована юридична допомога з помахом слідчої палички стає навмисним незаконним заволодінням грошима.