На сайті Президента з’явилась петиція щодо звільнення директора НАБУ з займаної посади

Посилання на петицію: https://bit.ly/3av2SPi

16.04.2015р. в Україні було створено Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) – правоохоронний орган, для якого законом визначено завдання – протидія кримінальним корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами. Посаду директора НАБУ з часу створення Бюро обіймає Артем Ситник.

Зазначений орган не виконує покладене на нього завдання, постійно потрапляє в скандали через некомпетентність, професійну непридатність, ангажованість директора та надзвичайно низький фаховий рівень працівників, демонструє низьку якість та ефективність роботи у зв’язку з чим повністю дискредитував себе перед суспільством, а що найгірше – в очах професійного середовища.

Так, за п’ять років існування серед «досягнень» головного антикорупційного органу:

  • корупціонером визнано директора НАБУ Артема Ситника, згідно рішення Рівненського апеляційного суду від 03.12.2019 р.
  • держава (платники податків) витратила на НАБУ понад 4 млрд. грн., а НАБУ державі повернуло лише 600 млн. грн.
  • за час існування НАБУ корупції в Україні менше не стало, а швидше навпаки: згідно дослідження Transparency International за 2019 рік Україна втратила 2 бали і опустилася на 5 позицій в антикорупційному рейтингу.
  • все частіше НАБУ стає інструментом політичного впливу, шантажу. Напередодні важливих державних призначень дивним чином активізується Артем Ситник із обшуками. Це навряд чи може говорити про випадковий збіг, а швидше про цілеспрямовану спробу дискредитації тих чи інших осіб.
  • майже всі судові рішення по справах, ініційованих НАБУ, винесені за результатами укладених з підозрюваними угод зі слідством. Тобто вони, скоріше, досягнуті за рахунок тиску та шантажу й не можуть слугувати підтвердженням якісної роботи детективів НАБУ.

Нажаль, за таку провальну роботу одного керівника та ввіреного йому органу на зовнішній арені своїм рейтингом платить Україна, а в середині країни у тому числі і Президент.

Відповідно до ст. 6 Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» директор НАБУ призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України.

У зв’язку з вищенаведеним, відсутністю істотних позитивних зрушень у сфері боротьби з корупцією, повною втратою авторитету НАБУ та довіри до його керівництва, з метою виправлення ситуації, що склалася вкрай важливим є якнайшвидше прийняття Президентом України рішення щодо відповідності займаній посаді директора НАБУ Артема Ситника та звільнення його з займаної посади.