На Запоріжжі вимагали кошти за позитивний розгляд заявок для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури двох громадян викрито на отриманні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення представниками територіальних органів влади про безперешкодне проходження громадянами фільтраційних заходів (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, двоє цивільних вимагали від громадян кошти за швидкий та позитивний розгляд заявок для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію України. Частину отриманих грошей вони повинні були передавати посадовим особам органів влади. Безперешкодний перетин лінії розмежування коштував для однієї людини від 500 до 1500 доларів США та від 700 доларів США за одиницю автотранспорту.

Посередників затримано в порядку ст. 208 КПК України на території фільтраційного центру у Запоріжжі. У них вилучено понад 13000 доларів та 50000 грн, отриманих від громадян упродовж дня.

Під час проведення обшуків за місцем мешкання затриманих вилучено 69900 доларів, 7650 євро та 50000 грн. Також виявлено чорнові записи зі списками осіб із зазначенням сум та позначками про їх сплату.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення особам про підозру та обрання запобіжного заходу.