НААУ просить Рахункову палату перевірити борги перед адвокатами в системі БПД: Лідія Ізовітова

Національна асоціація адвокатів України надіслала листа до Рахункової палати щодо перевірки використання коштів в системі безоплатної правової допомоги.

Про це сказала голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час засідання РАУ.

За її словами, в рамках обговорення ситуації в системі БПД за участі членів комітету Верховної Ради з питань правової політики, виявилося, що наразі існує заборгованість перед адвокатами за надану ними безоплатну правничу допомогу.

«Національна асоціація звернулася до Рахункової палати для перевірки використання бюджету в системі БПД. Для членів комітету з правової політики виявилося дивним, що Міністерство юстиції має достатньо бюджетних коштів для безоплатної правової допомоги, але вчасно не компенсує допомогу адвокатів, які працюють для вразливих верств населення», – наголосила Лідія Ізовітова.

Лідія Ізовітова також повідомила, що під час дискусій стосовно ініційованого Міністерством юстиції законопроекту №5107, низка народних депутатів підтримала позицію адвокатури.

«Пересторогу стосовно запровадження норми щодо перевірки адвокатів з системи безоплатної правової допомоги створеними спеціально комісіями адвокатів-експертів поділяють навіть члени профільного комітету Верховної Ради», – наголосила Лідія Ізовітова.

Народні депутати пропонували вилучити цю норму та провести спільне обговорення законопроекту за участі НААУ, Мінюсту і комітету Верховної Ради з питань правової політики.

«На засіданні парламентського комітету чітко наголошувалося, що законопроект взагалі не проходив консультацій з адвокатурою і це порушує міжнародні стандарти, адже обговорення має бути з адвокатурою обов’язково. Деякі депутати взагалі пропонували рекомендувати не включати законопроект до порядку денного», – підкреслила голова РАУ.

При цьому альтернативний законопроект №5107-1 після звернення НААУ вже був відкликаний авторами з числа народних депутатів.