НААУ вважає за необхідне врегулювати аспекти виконавчого провадження у Законопроекті № 4195 щодо визначення часу, з якого за рішенням суду зменшується або збільшується розмір аліментів

Комітетом з цивільного права та процесу НААУ здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо визначення часу, з якого за рішенням суду зменшується або збільшується розмір аліментів)» (реєстр. № 4195 від 07.10.2020).

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

НААУ вважає, що необхідно підтримати Законопроект, за умови урахування висловлених пропозицій, оскільки невирішеним залишається питання, що має відбуватися з виконавчим провадженням про стягнення аліментів, якщо суд ухвалює рішення про зміну їх розміру. На практиці на підставі такого рішення суду видається новий виконавчий лист, а виконавець відкриває нове виконавче провадження.

Відтак, НААУ пропонує внести зміни до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», доповнивши її пунктом 17 щодо пред’явлення до виконання виконавчого документу, яким змінено спосіб стягнення чи розмір аліментів або інших періодичних платежів, за умови відсутності заборгованості за виконавчим документом, що перебуває на виконанні.

Також НААУ пропонує доповнити ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» частиною другою (текст запропонованої норми у повному документі зауважень та пропозицій), адже у разі наявності заборгованості за періодичними платежами у виконавчому провадженні, виконавець повинен об’єднати їх у зведене виконавче провадження.

Більш детально із зауваженнями можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2VNnhsl