Наша судова реформа — це «свято, яке завжди з тобою»: голова Західного апеляційного господарського суду Плотніцький

За час функціонування господарських (арбітражних) судів відбулося чимало подій. Заміна терміна «арбітражний» на «господарський» мала не формальне значення. Це змінювало саму сутність органів, що згодом стали складовою частиною системи судів загальної юрисдикції.

Про це повідомив Борис Плотницький, голова Західного апеляційного господарського суду в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Якщо говорити про позитивні враження від реформ, то це введення авторозподілу справ, обрання на адміністративні посади зборами суддів, створення інституту помічника судді, прийняття нового Господарського процесуального кодексу, упровадження електронного судочинства.

В Україні традиційно є низка реформ, які десятиліттями нагадують відому тезу про ремонт будинку, який ніяк не можна закінчити. Судова реформа — один із таких довгобудів, рекордсмен.

Нехай Ернест Хемінгуей пробачить мене за плагіат, але наша судова реформа — це «свято, яке завжди з тобою». Майже 30 років безупинних реформ… Удумайтеся: тільки за 2020 рік зареєстровано 41 проект змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» і понад 700 змін до кодексів!

З нас світ сміється. Європейські структури вже не витримали, закликають зупинити цю гонку на знищення й дати спокій судовій владі. Навіть Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції від 25.01.2021 зазначила, що Україні час утриматися від будь-яких дій, які можуть мати тривалий, згубний вплив на верховенство права та незалежність судової влади.

Запустіть у будь-яку сферу життєдіяльності такий потік реформ — і вона згине без сліду. Камо грядеші? Тому на часі єдина реформа: «Стоп — реформі, судам — стабільність!»”, – зазначив Голова суду.