Національна асоціація адвокатів України організовує круглий стіл щодо практики касаційного оскарження рішень ВАКС

23 вересня о 15:00 у НААУ відбудеться круглий стіл, присвячений актуальній практиці касаційного оскарження рішень Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Зокрема, останнім резонансним випадком стало скасування ККС ВС ухвали  Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на вирок Вищого антикорупційного суду України від 19.02.2021 у справі № 711/3111/19, яким особу було засуджено до двох років позбавлення волі за скоєння передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК кримінального правопорушення. Правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів з метою дискредитації суддів Верховного суду та підриву принципів незалежного і неупередженого правосуддя. Коментарі щодо рішення Касаційного кримінального суду цілеспрямовано формують у широкого загалу уявлення про протиправність рішення Верховного Суду, а також про безпринципність і заангажованість колегії суддів, які виносили рішення по справі. В результаті, з боку критиків пропонується запровадити запобіжник від скасування Верховним Судом рішень ВАКС в ході чергової «судової реформи».

За таких  обставин незалежність суддів та законність прийнятих ними рішень, дотримання процесуальних стандартів у кримінальних провадженнях потребують широкого фахового обговорення та формування консолідованої позиції представників юридичних професій щодо незалежності правосуддя і зокрема, інституційної незалежності Верховного суду.

Очікується, що у круглому столі візьмуть участь судді Верховного суду, адвокати у резонансних кримінальних справах, голови Комітетів НААУ з питань кримінального права і процесу, з питань верховенства права, з питань антикорупційної політики і комплайєнсу, з питань наближення системи адвокатури до європейських правових стандартів; голова ВКДКА Сергій Вилков. Захід відкриватиме голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Місце проведення: м. Київ, Борисоглібська 3, 6-й поверх, Вища школа адвокатури НААУ.