Національна асоціація адвокатів України організовує круглий стіл “Землі колективних сільськогосподарських підприємств”

12 вересня 2023 року у Національній асоціації адвокатів України відбудеться круглий стіл на тему: «Землі колективних сільськогосподарських підприємств».

Ініціатором заходу виступив Комітет НААУ з питань  аграрного, земельного та довкілевого права, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Актуальність проведення заходу пов’язана з тривалою неврегульованістю статусу колективної власності на землю – з моменту набрання чинності Земельним кодексом (01.01.2002) до набрання чинності Законом № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (01.01.2019).

Наслідком такої тривалої неврегульованості стали різне тлумачення правових норм і суперечлива правозастосовна практика щодо збереження прав на землю за правонаступниками КСП чи переходу цих земель у комунальну власність. А велика кількість юридичних осіб, які були реорганізовані в 2000 році та яких стосується ця проблема (близько 12 тис. підприємств), створює широке коло постраждалих від такої невизначеності.

Серед питань, запланованих до обговорення:

  • -огляд історії виникнення, реалізації та припинення права колективної власності на землю;
  • -реформування КСП: проблемні питання реорганізації та правонаступництва;
  • -нерозпайовані землі: чи перейшли вони в комунальну власність з 2019 року та Чи перейдуть вони в комунальну власність з 2025 року;
  • -правові позиції Великої Палати Верховного Суду та практика Касаційного господарського суду: чи є підстави для зміни правових позицій судів.

Доповідачами заходу будуть голова Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Віктор Кобилянський, його заступник Дмитро Навроцький, член Ради цього Комітету Ян Білоголовий, а також професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, д.ю.н Павло Кулинич.

Круглий стіл розпочнеться о 15:00 у режимі онлайн і транслюватиметься на платформі Zoom та Facebook-сторінці НААУ.