Національна асоціація адвокатів України розпочала оцифрування архівів, що зберігаються в регіонах

Національній асоціації адвокатів України започаткували проект, що має на меті забезпечити безпеку та доступність унікальних даних про адвокатів України. Йдеться про оцифрування архівів, що зберігаються в радах адвокатів та КДКА регіонів.

Старт проекту дали сьогодні, 12 серпня, під час засідання Ради адвокатів України, що проходить в Ужгороді, повідомляє НААУ.

У зв’язку з військовою агресією сьогодні архіви з особовими справами адвокатів перебувають під перманентною загрозою знищення. А це може призвести до втрати важливих історичних і професійних даних. Підтвердженням сьому є ситуація з Кримом, коли втрата контролю над територією призвела до інформаційного вакууму щодо адвокатів, які залишились на окупованій території.

Проект з оцифрування архівів адвокатури реалізовуватиметься у Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Луганську, Донецьку, Харкові, Одесі, Києві, Тернополі,  Львові, Полтаві, Рівному, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Кіровограді, Івано-Франківську, Ужгороді, Житомирі,  Дніпрі, Луцьку та Вінниці.

Для цього в органах адвокатського самоврядування встановлять копіювально-сканувальне обладнання, а працівники пройдуть відповідне навчання. Після цього розпочнуться роботи зі сканування та архівування.

У таки й спосіб планується:

  • – поліпшити доступність інформації про адвокатів для наукових, історичних та адміністративних потреб;
  • – зменшити ризики, пов’язаних із втратою чи пошкодженням паперових архівів внаслідок воєнної агресії або іншими негараздами;
  • – забезпечити ефективний обмін інформацією між органами адвокатського самоврядування;
  • – зміцнити інфраструктуру адвокатського самоврядування.

У Національній асоціації адвокатів України розраховують на фінансову підтримку міжнародних організацій в частині його матеріально-технічного забезпечення.