Національна асоціація адвокатів України стала співорганізатором міжнародної наукової конференції з проблем реформування правової системи

28 квітня 2023 року у Тернополі відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід». Співорганізаторами наукового форуму, який відбувся у Західноукраїнському національному університеті, стали Національна асоціація адвокатів України та Центр досліджень адвокатури і права.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У конференції взяли участь студенти та викладачі класичного університету Тернополя, партнери, представники наукових шкіл та юристи-практики з Польщі, Німеччини, Люксембургу, Бельгії, Австрії, Ізраїлю, Великобританії.

Актуальність проблематики наукового форуму була визначена тим, потреба у реформуванні правової системи України зумовлена як змінами в усіх сферах суспільного життя, так і наближенням та адаптацією правової системи нашої держави до права Європейського Союзу. На даному етапі важливим стало вироблення концептуальних засад взаємодії систем права ЄС та України, а також закріплення їх на законодавчому рівні.

Від НААУ з вітальним словом до учасників конференції звернулася Ірина Василик, керівник Центру досліджень адвокатури і права. Вона зазначила, що такий важливий представницький форум став уже традиційним, а співпраця НААУ та Західноукраїнського національного університету склала його невід’ємну частину. Щорічно Центр досліджень адвокатури і права та ЗУНУ організовували спільні наукові заходи; на юридичному факультеті завдяки цьому співробітництву відкритий та функціонує Кабінет-музей адвокатури Тернопільщини.

«Незалежна адвокатура – опора верховенства права, – наголосила Ірина Василик. І тільки у такому баченні має бути учасником і складовою реформування правової системи. Нині українська адвокатура в умовах широкомасштабного російського вторгнення функціонує як один організм разом з усією країною. Національна асоціація адвокатів України сьогодні знайшла можливість, щоб представляти та захищати інтереси українських адвокатів також і за кордоном. Представники адвокатур багатьох країн долучилися до допомоги українським адвокатам та громадянам нашої країни». 

Робота науковців на форумі була організована у чотирьох секціях: теорія і практика розвитку правової системи України: досвід, проблеми і перспективи; глобальні виклики та сучасні тенденції розвитку міжнародного права; правоохоронна діяльність в умовах сьогодення: реалізація прав людини, забезпечення публічного порядку та безпеки, вплив воєнного стану на правоохоронну сферу; порушення прав людини в умовах глобальної турбулентності

Підсумовуючи, Ірина Василик підкреслила, що цьогорічна міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід» присвячена вкрай важливим проблемам реформ, які давно на часі та є відповіддю на невідкладний суспільний запит. Чимало актуальних  аспектів внесла війна і дуже добре, що всі вони були на порядку денному конференції.