Національна асоціація адвокатів України створила Комітет з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування

Розпорядженням Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України від 24 грудня 2021 року № 202 створено Комітет з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування, Головою якого призначено адвоката Козіну Віру Вадимівну.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Метою створення Комітету є:

  • – сприяння вдосконаленню законодавства та формування єдиної правозастосовчої практики у сфері місцевого самоврядування;
  • – забезпечення ефективного представництва й захисту прав та законних інтересів осіб, які потребують послуги муніципалітетів та депутатів місцевих рад.
  • –  підвищення практичного досвіду адвокатів у сфері муніципального права й узагальнення судової практики у спорах, пов’язаних із розпорядженням та управлінням майном комунальної власності тощо.

“З 2015 року в Україні відбувається масштабна реформа з децентралізації влади. Вона призвела до зміни адміністративних кордонів територіальних громад та районів, розширення сфер відповідальності та спектру повноважень органів місцевого самоврядування, підходів до надання публічних послуг, за які відповідають муніципалітети. Звісно, що усі ці новації означають і численні зміни у законодавстві, формування судової практики, аналогів якої в Україні ще не було, оскільки реформа призвела до виникнення навіть нових типів правовідносин. Серед завдань нашого комітету, у першу чергу, – надання інформаційної підтримки адвокатам, які стикаються з питаннями місцевого самоврядування у різних напрямах адвокатської діяльності, щодо законодавчого забезпечення, а також аналіз та узагальнення судової практики у цій сфері”, – зазначає Голова Комітету.

Адвокат Віра Козіна має більш ніж десятирічний досвід нормотворчої діяльності, представництва інтересів держави та місцевого самоврядування у судах усіх рівнів і супроводу поточної діяльності місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій.