Національна асоціація адвокатів України взяла участь у дискусії з питань судової реформи, організованій посольствами Німеччини, Литви та України

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій представив Національну асоціацію адвокатів України (НААУ) на робочому сніданку та панельній дискусії «Відбудова України: Реформа правосуддя та верховенство права». Захід, організований посольствами Німеччини, Литви та України, відбувся у Посольстві Німеччини у Вашингтоні (округ Колумбія).

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Про важливість та необхідність судової реформи в Україні у процесі її інтеграції до ЄС йшлося у виступах Посла ФРН в США Емілі Хабер, Посла України в США Оксани Маркарової, Державного секретаря Федерального міністерства юстиції Німеччини Анжеліки Шлунк.

У панельній дискусії, яку модерувала Елізабет Андерсен, виконавчий директор проекту «Світове правосуддя», взяли участь експерти: Валентин Гвоздій – Національна асоціація адвокатів України, Скотт Карлсон – Американська асоціація юристів, Габія Грігайте-Даугірде – заступник Міністра юстиції Литовської Республіки та Вероніка Хоррер з Федеральної адвокатури Німеччини. Учасники заходу наголошували на необхідності продовження діалогу та співпраці між національними та міжнародними суб’єктами, а також приватним та державним секторами в процесі реформування системи правосуддя.

Особливу увагу під час конференції було приділено питанню ролі адвокатури у забезпеченні верховенства права, включаючи надання захисту обвинуваченим у вчиненні воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та злочинів проти держави Україна під час війни. Незважаючи на воєнний стан, Україна як правова держава, повинна забезпечити право на захист, що є одним з ключових прав людини.

Під час виступу Валентин Гвоздій наголосив на неприпустимості будь-якого тиску на адвокатуру.

Виняткове значення у контексті забезпечення верховенства права, особливо під час війни, має співпраця між представниками адвокатур різних держав. Саме тому участь у заході  представників німецької, американської та української асоціацій адвокатів має надзвичайно важливе значення та слугуватиме імпульсом для подальшого поглиблення взаємодії адвокатської спільноти задля подолання викликів війни та забезпечення верховенства права в повоєнний період.

Сьогоднішня дискусія підтвердила головні ідеї минулорічної Конференції з питань реформ в Україні в Лугано (Швейцарія), де міжнародна донорська спільнота схвалила принципи скоординованого підходу до процесу відновлення України. Панельна дискусія стала ще одним кроком на шляху до зміцнення демократії та верховенства права в Україні. Вона підкреслила постійні зусилля Національної асоціації адвокатів України та інших зацікавлених сторін у цій важливій справі.