Національна поліція та прокуратура Одеської області вперто не бажають знімати полуду з очей: Голова комітету з захисту прав адвокатів НААУ

Національна поліція у переважній більшості випадків допускає заподіяння фізичних ушкоджень адвокатам, без додаткового контролю комітету кримінальні провадження щодо заподіяння, у тому числі шкоди майну адвоката не розслідуються від слова «зовсім».

Про це повідомила Ганна Боряк, Голова комітету НААУ з захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності газеті Закон і Бізнес.

“Особливо прикрі випадки стосувалися заподіяння тілесних ушкоджень адвокатам в Одесі, де органи Національної поліції вперто не бажають знімати полуду з очей. Така ж позиція Офісу Генерального прокурора.

Був випадок, коли адвокат Євгенія Тарасенко публічно серед білого дня, у момент надання нею правової допомоги клієнту, дістала тілесні ушкодження від неадекватного представника громадських формувань. А органи НП та місцевої прокуратури не побачили у діях неадеквата нічого протиправного! Комітет тримає цю ситуацію на особливому контролі і у випадку подальшого грубого ігнорування гарантій адвокатської діяльності органами НП та прокуратури Одеси буде ставити питання про відповідальність держави за недотримання узятих на себе гарантій”, зазначила Ганна Боряк.