Навіть під час війни Україна не втратила своє місце серед держав, проти яких надходить найбільша кількість скарг у ЄСПЛ: суддя Гнатовський

Україна протягом останніх років входить до держав-лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. Серед українців цей міжнародний суд має велику популярність, оскільки його рішення є обов’язковими до виконання і за ними присуджують тисячі євро компенсації. На розгляді суду понад 8000 скарг проти держави Україна.

Про це зазначає суддя Європейського суду з прав людини Микола Гнатовський, повідомляє Укрінформ.

“Навіть під час широкомасштабної війни Україна не втратила своє місце серед держав, проти яких надходить найбільша кількість скарг у Європейський суд з прав людини. Хоча у перші місяці після початку широкомасштабного вторгнення кількість заяв впала майже вдвічі, поступово рівень надходження нових заяв відновився і тепер досяг приблизно 80 відсотків порівняно з тим, що було до 24 лютого 2022 року”, констатує суддя.

Микола Гнатовський додає, що скарги громадян України стосуються тих самих системних проблем, які не розв’язуються десятиліттями.

“Загалом скарги громадян України достатньо типові, вони стосуються тих самих системних проблем, які не розв’язуються десятиліттями.

Це, до речі, впливає на те, як ЄСПЛ працює з українськими справами. Порівняно невелика кількість справ, поданих проти України, розглядається палатами з семи суддів, тому що такий формат наразі застосовується судом лише для справ, у яких поставлено справді складні правові проблеми або які є особливо важливими для національної правової системи. Переважна ж більшість українських справ принципово нових проблем не містять, а тому вирішуються комітетами з трьох суддів, які застосовують усталену практику Суду з добре відомих для нього питань”, – зазначив суддя Гнатовський.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.