НАЗК самоусувається від виконання своїх повноважень, прикриваючись рішенням КСУ

Національне агентство з питань запобігання корупції регулярно оприлюднює інформацію щодо неможливості виконання своїх повноважень, пов’язуючи це з Рішенням Конституційного Суду України від 27.10.2020 року № 13-р/2020. Цього разу зазначається, що рішення Конституційного Суду України ускладнило перевірку інформації у звітах політичних партій.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Таким чином, системно прикриваючись рішенням Конституційного Суду України, Національне агентство з питань запобігання корупції щоденно порушує законодавство у сфері боротьби з корупцією та самоусувається від виконання повноважень.

Нерозуміння рішення Суду чи його свідоме неправильне трактування в результаті призводить до негативних наслідків в цілому. Тому наголошуємо, що Конституційний Суд України за клопотанням учасника конституційного провадження, який брав участь у справі, може роз’яснити порядок виконання рішення Суду. Право на таке клопотання мають суб’єкт подання, Президент України, Голова парламенту.

Роз’яснення того, як необхідно застосовувати рішення Конституційного Суду України, зупинить його довільне тлумачення та спонукатиме Національне агентство з питань запобігання корупції нести відповідальність за свої неправомірні дії.