НАЗК склало протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП стосовно Князєва

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП – порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків стосовно голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

“НАЗК сподівається, що останні гучні затримання суддів, в тому числі Голови Верховного суду, призведуть до того, що всі рішення суддів під час здійснення правосуддя та поза межами виконання обов’язків під час війни та після перемоги України ухвалюватимуться ґрунтуючись на цінності доброчесності. Адже відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів – довіра суспільства до судової системи, а також до авторитету судової системи в питаннях моралі, чесності та непідкупності судових органів посідає першочергове місце в сучасному демократичному суспільстві”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону України “Про запобігання корупції” суддям заборонено приймати подарунки, вартість яких перевищує два прожиткових мінімуми (ПМ) для працездатних осіб (на момент вчинення правопорушення обмеження складало один ПМ, що становило 2 684 грн).

Подарунком, у тому числі є майно, що передається у платне користування за ціною, що є нижчою мінімальної ринкової.

Порушуючи вказану заборону Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла. На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою 1 тис. грн. 

НАЗК відправило Всеволоду Князєву протокол поштою та проінформувало про його складання Вищу раду правосуддя.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Після отримання коментарів від посадовця протокол буде направлено до суду для розгляду.