НАЗК заявило, що хоче діалогу з Національною асоціацією адвокатів України: Лідія Ізовітова

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков надіслав листа Національній асоціації адвокатів України, в якому запевняє, що НАЗК готова на співпрацю з адвокатурою, в тому числі в законодавчій сфері.

Про це під час засідання Ради адвокатів України повідомила голова НААУ і РАУ Лідія Ізовітова.

«Днями я отримала листа від Новікова, який пише, що НАЗК готова з нами на співпрацю, в тому числі законодавчу», – розповіла вона.

Лідія Ізовітова висловила сподівання, що найближчим часом Верховна Рада розгляне і вирішить питання, яке викликало дискусію між НААУ і НАЗК, а саме – питання необхідності подачі декларацій адвокатами.

Член РАУ, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики Валерій Божик наголосив, що члени його правового комітету також налаштовані сприяти вирішенню цього питання.

«Всі погодилися з тим, що необхідно терміново вирішити непорозуміння з НАЗК, а саме декларування членів адвокатського самоврядування», – розповів він.

Крім того, Валерій Божик розповів, що з питань правової політики знаходиться в активному діалозі з комітетом з питань митної політики щодо оподаткування адвокатів за спрощеною системою.

Лідія Ізовітова також повідомила, що звернулася до голови Комісії з питань правової реформи Сергія Іонушаса для того, щоб врегулювати питання дискримінаційного оподаткування адвокатів.

«Внести зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність. Зокрема ідеться про право адвоката, як фізичної особи, що проводить таку діяльність, сплачувати податки за спрощеною системою оподаткування та сплачувати Єдиний податок», – сказала Лідія Ізовітова.