Не бачу серйозних аргументів проти одностатевого шлюбу: адвокат Афян про новий продукт на ринку юридичних послуг

Про це повідомив Артем Афян, адвокат компанії Juscutum в інтерв’ю УНІАН.

“Особливо цією темою не переймався, я не є представником ЛГБТ. Мені було важливо знайти одностатеву пару, яка була б сім’єю за своєю суттю. Але ці пари стримує страх агресивної реакції суспільства. І, насправді, це – найбільша проблема”, зазначив адвокат.

На думку Артема Афяна, в посиланнях на релігію є маніпуляція.

“Одностатевий секс є, його ніхто заборонити не може. Не бачу серйозних аргументів проти одностатевого шлюбу. В посиланнях на релігію є маніпуляція. Бо релігія так само засуджує шлюб з особою іншого віросповідання, але чомусь зачепилися за одностатеві союзи. Є аргумент «це не відповідає Біблії». А чому має відповідати Біблії? У нас держава світська.

Релігійні аргументи, переважно, ґрунтуються на припущенні «під загрозу підпадають діти». Це нонсенс. Дивлячись на гомосексуалів, дитина не стане гомосексуалом. Якщо чесно, справжньою проблемою є вживання алкоголю в сім’ях, але про це ми не говоримо. Не говоримо, що не варто дозволяти шлюб між людьми з різними IQ. А можливо, про це варто замислитися…

Ще задовго до хрещення Київської Русі, дві тисячі років тому в Римі існувало безліч різновидів інституту шлюбу”, аргументує адвокат.

Адвокат вважає, що дещо архаїчний сімейний кодекс, загальні цивільно-правові відносини, заяви, довіреності та принцип свободи договору дозволяють відбудувати таку конструкцію, як партнерський договір.

“У партнерському договорі є цілий ряд пунктів, які відновлюють правову конструкцію сім’ї, закріплену в Сімейному кодексі та інших законах. Створити цей документ дозволив принцип свободи договору, закріплений у Цивільному кодексі. Документ потроху виписував вечорами кілька місяців, а потім зареєстрував авторські права на нього”, зазначив Афян.