Не може бути гарного сприйняття і позитивного іміджу судової системи, поки ми не будемо ухвалювати зрозумілі й переконливі для громадян судові рішення: секретар ВП ВС Князєв

Відбувся тренінг з удосконалення написання текстів судових рішень для суддів Верховного Суду, організований за сприяння канадсько-українського Проєкту підтримки судової реформи.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Захід було спрямовано на удосконалення навичок структурування судового рішення для зрозумілого та переконливого доведення учасникам справи та широкому колу зацікавлених осіб позиції суду.

«Не може бути гарного сприйняття і позитивного іміджу судової системи, поки ми не будемо ухвалювати зрозумілі й переконливі для громадян судові рішення», – наголосив Секретар ВП ВС.

Всеволод Князєв зауважив, що ключовим адресатом будь-якого судового рішення є сторони у справі. Другим адресатом є юридична спільнота, яка вивчає, аналізує і використовує судові рішення для обґрунтування власних правових позицій у судах. Судді першої та апеляційної інстанцій також використовують судову практику Верховного Суду для мотивування власних рішень. Окрім цього, судові рішення мають вагомий вплив на формування наукової думки та на встановлення розуміння справедливого правосуддя у суспільстві.

Секретар ВП ВС зазначив, що судді ВС вже значною мірою застосовують нові підходи в написанні рішень та формують їх за новою структурою, започаткованою Верховним Судом у 2017 році. Тренінг дасть змогу суддям удосконалити навички написання судових рішень, а також отримати практичний досвід і здійснити аналіз власних робіт за підтримки професійних тренерів.