Не знаю, чому всіх так цікавить питання Аблова: голова ВРП Усик про долю судді Окружного адміністративного суду Києва

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик причини невключення у порядок денний питання про відставку судді Окружного адміністративного суду міста Києва судді Євгенія Аблова.

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформ.

“Він вноситься в порядок денний, але виникає необхідність додаткової перевірки. Не знаю, чому всіх так цікавить питання Аблова.

Чи то хочуть, щоб він звільнився у відставку, чи навпаки – щоб у відставку його не звільнили?

Так от врахуйте, що у законодавстві передбачена єдина підстава, яка дає право зупинити розгляд питання про звільнення судді у відставку – це наявність дисциплінарної скарги, яка передбачає, в тому числі, можливе звільнення судді з посади. Це єдина підстава зупинення питання розгляду його відставки”, – прокоментував питання відставки судді Аблова голова Вищої ради правосуддя Усик.

Також Голова ВРП повідомив, що на суддю Аблова є дисциплінарні провадження, але вони не розглянуті.

“Є, вони зареєстровані, але провадження фактично не відкрите, тому що ВРП з 2021 року не здійснює функцію дисциплінарних проваджень”

Вони залишаються суддями, продовжують отримувати оклад, але не здійснюють правосуддя. До речі, заяву про відставку подала ще одна суддя ОАСК Альона Мазур. У неї аналогічна ситуація з Абловим”, – додав Усик.