Німеччина видала міжнародний ордер на арешт колишнього адвоката офшорної юридичної фірми Mossack Fonseca

Офшорна юридична фірма Mossack Fonseca розшукує швейцарського адвоката Крістофера Золлінгера за його участь у суперечливих рішеннях.

Про це пише Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів

Німеччина видала міжнародний ордер на арешт колишнього адвоката офшорної юридичної фірми, яка опинилась в центрі розслідування “Панамських документів”, повідомляють німецькі ЗМІ.

Швейцарський адвокат Крістоф Золлінгер оголошений у розшук за сприяння ухилянню від сплати податків і за його причетність до створення імовірної злочинної організації, повідомляє Süddeutsche Zeitung, NDR і WDR.

52-річний Золлінгер протягом багатьох років був одним із трьох топових співробітників юридичної фірми Mossack Fonseca, чиї витоки файлів лягли в основу розслідування Panama Papers 2016 року, яке проводили Süddeutsche Zeitung та Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів.

Розслідування виявило приховані фінансові операції понад 120 політиків і державних службовців і показало, як глобальна індустрія юридичних фірм і великих банків продає секрети політикам, шахраям і наркоторговцям.

Золлінгер заявив німецьким ЗМІ, що він «не знає» про німецький ордер на арешт. Влада знає, де він живе, сказав він, додавши, що готовий надати інформацію, якщо буде запит.

Згідно з повідомленнями, Золлінгер приєднався до Mossack Fonseca в 1997 році, а пізніше став партнером. Адвокат, колишній член панамської команди з бобслею, став громадянином центральноамериканської країни, одружився з панамкою і був призначений «спеціальним послом» міністром закордонних справ, повідомляє Süddeutsche Zeitung та інші.

У той час як Золлінгер залишив Mossack Fonseca за роки до розслідування «Панамських документів» у 2016 році, дані, що витікають, показують, що він був причетний до багатьох суперечливих рішень офшорної юридичної фірми, включаючи її роботу для підданого санкціям сирійського бізнесмена Рамі Махлуфа.