Новий голова Верховного Суду Кравченко заперечив, що пропонував квартири суддям за голосування за його кандидатуру

Напередодні Пленуму Верховного Суду, 24 травня 2023 року, на якому судді обирали нового голову ВС, Станіслава Кравченко звинуватили в тому, що він пропонував суддям квартири за те, що ті підтримають його кандидатуру. Кравченко це заперечив.

В коментарі Суспільному Станіслав Кравченко заявив, що 24 травня 2023 року на засіданні у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду під час обговорення кандидатів для обрання на посаду голови Верховного Суду, один з суддів поставив запитання про забезпечення суддів квартирами, на що Кравченко відповів: “Закон України “Про судоустрій і статус суддів” від 2 червня 2016 року № 1402-VIII передбачає забезпечення суддів службовим житлом, якщо вони такого потребують. Норми Закону повинні виконуватись, але за умов фінансової, економічної можливостей та з урахуванням воєнного стану в країні”.

Голова Верховного Суду додав, що на цьому зібранні, крім нього, були також й інші кандидати на посаду — судді Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Альберт Єзеров і Наталія Коваленко та суддя Верховного Суду в Касаційному господарському суді Іван Міщенко.

“На цьому зібранні, наскільки мені відомо, велась аудіофіксація, тому в разі необхідності наведену інформацію можна перевірити”, — додав Кравченко.